25.04.2018 15:30 1 mike/mat. pras.

Stacja Kultura najpopularniejszą biblioteką w powiecie

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Duże powody do zadowolenia może mieć kierownictwo Biblioteki Rumi – Stacji Kultura. Z danych wynika, że jest to najchętniej odwiedzana placówka tego typu w powiecie wejherowskim. Każdego miesiąca bibliotekę i filie odwiedza około 10 tysięcy czytelników. To również znakomity wynik w skali kraju.

Już od lat czytelnictwo w Polsce wykazuje tendencję spadkową. Wprawdzie cyfrowe multimedia nie do końca wypierają tradycyjne książki, ale liczba czytelników tych drugich, mówiąc delikatnie, nie zachwyca.

Tym bardziej mogą cieszyć wyniki rumskiej Stacji Kultura, która pod względem liczby czytelników zajmuje pierwsze miejsce w powiecie wejherowskim. Wyprzedza też biblioteki z największych miast na całym Pomorzu. Od czasu otwarcia nowej placówki w 2014 roku, odsetek osób korzystających z biblioteki wzrósł w Rumi z 16 do 26 procent. To znakomity rezultat, zważywszy że średnia dla całego województwa pomorskiego to 16,2 procent, a w województwie małopolskim, które chwali się największym odsetkiem czytelników, wynosi ona 19,5 procent.

Jesteśmy dumni z tych wyników, gdyż oznacza to, że nasze działania mają sens i przynoszą policzalne efekty. Cieszymy się, że mieszkańcy doceniają ofertę biblioteki i coraz chętniej z niej korzystają – podkreśla Krystyna Laskowicz, dyrektor Stacji Kultura.

Co istotne, rumskiej placówce udaje się nie tylko utrzymać dotychczasową liczbę czytelników, lecz również pozyskać nowych. Nie jest to dzieło przypadku. W Stacji Rumia kładzie się bowiem nacisk na wykorzystanie najnowszych technologii i narzędzi. To również zasługa otwartości biblioteki, interakcji z czytelnikami i korzystania z mediów społecznościowych.

W swojej pracy sięgamy po najbardziej atrakcyjne narzędzia. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się terenowe gry miejskie z użyciem aplikacji Action Track. W ten sposób łączymy edukację i zabawę, dostarczamy wartościowej rozrywki i wielu emocji – podsumowuje Krystyna Laskowicz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...