13.04.2018 09:45 0 Kwt/UM Gdynia

Cannes: Absolwent gdyńskiej filmówki wśród 17 najlepszych reżyserów

Plan zdjęciowy do filmu FASTFOOD /fot. BRATstudio

Absolwent gdyńskiej filmówki otrzymał nominację w konkursie Cinéfondation Selection na Festiwalu Filmowym w Cannes. Eryk Lenartowicz i jego film pt. „Dots” znalazł się wśród 17 krótkich metraży wyłonionych spośród blisko 2500 zgłoszeń z całego świata. 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 8–19 maja.

„Dots” to czarna komedia opowiadająca o obsesji, moralności i śmierci, wyprodukowana w Australii. Film mówi o historii małego, spokojnego miasteczka, w którym w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie.

Reżyser wychował się w Australii, ale to w Gdyni rozpoczęła się jego fascynacja filmem – mówi Marta Drankiewicz z Gdyńskiego Szkoły Filmowej. – „Dots” został zrealizowany jako praca dyplomowa w Australian Film, Television and Radio School w Sydney, gdzie Eryk Lenartowicz rozpoczął naukę tuż po ukończeniu naszej szkoły.

Film dyplomowy reżysera zrealizowany w Gdyńskiej Szkole Filmowej, pt. „Fastfood”:

W sekcji Cinéfondation Selection starują filmy krótkometrażowe, wyprodukowane przez studentów szkół filmowych z całego świata. W tym roku do finału zakwalifikowało się 17 filmów z 14 krajów. Laureatów konkursu poznamy 17 maja.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...