03.04.2018 11:48 0 Piotr Klecha

Wikęd Luzino zremisował z Orkanem Rumia

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

W Wielką Sobotę (31.03) Wikęd Luzino w derbach powiatu wejherowskiego, podejmował na własnym boisku Orkan Rumia. Podopieczni trenera Lisewskiego zremisowali to spotkanie 1:1, zdobywając bramkę wyrównującą w 89 minucie, kiedy to rzut karny na gola zamienił Paweł Czoska.

Pierwsza połowa spotkania odbywała się pod dyktando Wikędu, ale nie przekładało się to na klarowne sytuację bramkowe. Goście groźni byli w kontratakach, które wyprowadzał, mający za sobą występy w Arce Gdynia, czy Jagielonii Białystok, Michał Renusz.

Po zmianie stron lepiej zaczął grać Orkan, który za sprawą Kacpra Kiełba wyszedł na prowadzenie. Po tym golu Wikęd długo nie mógł złapać swojego rytmu i kiedy wydawało się, ze będzie musiał przełknąć gorycz porażki, w 89 minucie uśmiechnęło się do nich szczęście. Najpierw rzut wolny z ok. 18 metrów wykonywał Paweł Czoska. Jego strzał zatrzymał się na ręce stojącego w murze obrońcy, a że odbywało się to wszystko w polu karnym, sędzia główny zawodów bez wahania odgwizdał rzut karny, który na gola zamienił Czoska.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu luzińskich piłkarzy, tym bardziej trzeba się cieszyć z jednego punktu zdobytego w takich okolicznościach.

Skład Wikęd Luzino: Pranga- Śmielak, Bank, Kowalski, Roppel- Małolepszy (60’ Rutkowski), Maszota, Czoska, Zadrowski (60’ Murakowski), Kenner-Fierka

Kolejny mecz Wikęd Luzino rozegra w najbliższą sobotę 7 kwietnia o godz. 15.00 w Kościerzynie z miejscową Kaszubią.