26.03.2018 13:50 11 mike

W Wielki Piątek – Misterium Męki Pańskiej w Strzebielinie

Misterium Męki Pańskiej 2017, Teatr Odeon Strzebielino

W Wielki Piątek (30 marca) odbędzie się tradycyjne Misterium Męki Pańskiej w Strzebielinie. Już od dziewięciu lat Teatr Odeon przygotowuje poruszające, realistyczne inscenizacje Drogi Krzyżowej. Również i w tym roku widzowie będą mieli okazję do głębokich przeżyć duchowych.

Uroczysta inscenizacja Drogi Krzyżowej rozpocznie się o godzinie 21:00 na placu przed kościołem w Strzebielinie. Reżyserem tegorocznego Misterium Męki Pańskiej jest Dawid Kwidzyński.

Od 9 lat to już nasza strzebielińska tradycja, że w w tym właśnie dniu wyruszamy w nasze drogi, gdzie inscenizujemy Mękę Pańską. Z roku na rok staramy się doskonalić to przedsięwzięcie – zapewnia reżyser.

Tradycja odprawiania drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie (Via Dolorosa). W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy, oprowadzając pątników, zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku. Pojawia się także 15. stacja, tj. Zmartwychwstanie, która, jak wierzą katolicy, nadaje sens całej ofierze Jezusa.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...