20.03.2018 14:25 9 mike

Bilety PR ponownie ważne również w składach SKM

Źródło: SKM Trójmiasto/Facebook

Od grudnia 2017 roku pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej nie kursują już do Słupska, a najdalej wysuniętą na zachód stacją obsługiwaną przez tego przewoźnika jest Lębork. Co prawda, trasę ze Słupska do Trójmiasta obsługują pociągi m.in. Przewozów Regionalnych. Utrudnieniem dla pasażerów stał się brak honorowania biletów PR w składach SKM. Od 3 kwietnia ma się to zmienić.

Ostatni pociąg na trasie Trójmiasto–Słupsk uroczyście pożegnano w sobotę 9 grudnia 2017 roku. Dzień później składy SKM zaprzestały kursowania na trasie z Lęborka do Słupska, o czym pisaliśmy tutaj.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nasze żółto-niebieskie pociągi się tam [w Słupsku – red.] pojawią. Najbliższa sobota będzie ostatnim dniem obsługi odcinka Lębork–Słupsk. Jak się żegnać – to z fasonem – informowała w swoim komunikacie spółka SKM Trójmiasto.

Pociągi SKM – przynajmniej na razie – nie wrócą do Słupska. Wycofanie żółto-niebieskich składów oznaczało dla mieszkańców tego miasta rozwój siatki nowych połączeń realizowanych przez PR, m.in. do Elbląga, Trójmiasta i Bydgoszczy. Stworzyło jednak problemy z podwójnymi biletami, zwłaszcza dla osób, które codziennie dojeżdżają do szkoły i pracy. Bilety okresowe PR były honorowane w pociągach SKM tylko do 10 stycznia 2018 roku.

Jak teraz ma być? Mamy kupować dwa rodzaje biletów miesięcznych, osobno na PR i SKM? Kto wpadł na taki pomysł? – pytali wówczas czytelnicy portalu Nadmorski24.pl.

Na pozytywne informacje w tej sprawie pasażerowie korzystający z usług obu przewoźników musieli poczekać do 20 marca.

Samorząd województwa, po konsultacjach z operatorami kolejowymi (PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. oraz Przewozy Regionalne Sp. z o.o.), podjął decyzję o honorowaniu na odcinku Lębork–Wejherowo biletów (okresowych imiennych, normalnych oraz ulgowych) w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Rozwiązanie zostanie wprowadzone 3 kwietnia i ułatwi podróżującym z Lęborka do Wejherowa codzienne dojazdy do pracy lub szkoły – informuje Emilia Stawikowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...