20.03.2018 11:15 1 Kwt

Trwa głosowanie na redzki Budżet Obywatelski

pixabay.com

W Redzie trwa głosowanie na Budżet Obywatelski. Złożono osiemnaście projektów, część z nich jest kontynuacją wniosków z 2017 roku.

Głosowanie potrwa do 27 marca. W tym roku mogą zagłosować mieszkańcy, którzy nie są zameldowani. Muszą jedynie dostarczyć drogą elektroniczną, za pomocą skrzynki e-PUAP lub osobiście w Biurze Obsługi Interesanta, stosowne oświadczenie o zamieszkaniu, w celu uzyskania prawa do głosowania.

Jeżeli system nie chce przyjąć naszego głosu, należy sprawdzić, czy adres zamieszkania jest prawidłowo wpisany, czy na pewno jesteśmy zameldowani w miejscu, w którym mieszkamy oraz czy wpisaliśmy wszystkie dane. Jeśli Państwo napotkają trudności innego typu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (58) 738 60 04 lub (58) 678 80 46 – informują urzędnicy z Redy.

W poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego w Redzie wybrano pięć projektów. Wśród nich znalazły się: parking rowerowy przy Szkole Podstawowej numer 3, skwer między ulicami Obwodową i Osadniczą, "FitPark w Piątce łączy pokolenia" (budowa otwartej siłowni na terenie Szkoły Podstawowej numer 5), budowa placu zabaw i rozbudowa boiska do koszykówki w dzielnicy Betlejem, a także Strefa Zieleni i Rekreacji – miejsce wypoczynku dla rodzin i młodzieży (Osiedle przy Młynie).

Przypomnijmy, że budżet obywatelski działa już m.in. w Wejherowie, Rumi, Władysławowie i Pucku. Wśród realizowanych tam projektów dominowały place zabaw, strefy rekreacji oraz boiska.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...