17.03.2018 15:45 0 raz

Pomorscy hokeiści nadal w krajowej elicie

fot. Łukasz Razowski

Miłośnicy hokeja na lodzie z Wybrzeża nadal będą mogli wspierać swoich faworytów w Polskiej Hokej Lidze. Zawodnicy MH Automatyki Gdańsk w piątek (16 marca) po emocjonującym spotkaniu zapewnili sobie miejsce w najwyższej polskiej klasie rozgrywek tego emocjonującego sportu.

Na drodze do utrzymania w Polskiej Hokej Lidze drużynie Stoczniowca, jedynego pomorskiego klubu w hokejowej elicie, stanął Naprzód Janów. Gra w fazie play-out była prowadzona do czterech zwycięstw. Tyle na koncie ostatecznie zgromadzili gdańszczanie.

Pierwszy mecz rozegrany został w Gdańsku w Hali Olivia. W pierwszej tercji to gospodarze byli górą, wychodząc na prowadzenie 3-1. Druga część meczu nie przyniosła bramek, natomiast w trzeciej do pracy wzięli się hokeiści ze Śląska, wygrywając tercję 1-2. Nie dało to jednak przyjezdnym zwycięstwa, i mecz zakończył się zwycięstwem biało - niebieskich 4-3.

Tak samo zacięta była rywalizacja w drugim meczu, również rozgrywanym na Pomorzu. I znów pierwsza tercja należała do Stoczniowców - wygrali ją 2-1. W drugiej tercji Janowianie doprowadzili do remisu ale kropkę nad "i" postawili gospodarze w trzeciej odsłonie spotkania.

Trzeci mecz rozgrywany był w Katowicach. Tym razem to Naprzód objął prowadzenie, ale goście znad morza szybko doprowadzili do remisu, by cały mecz wygrać 1-2.

Czwarte spotkanie, również rozegrane na Śląsku, było najbardziej zacięte. W regulaminowym czasie gry było 3-3, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. O zwycięstwie zadecydowały karne, które lepiej wykonywali gospodarze. Tym samym okazało się, że Janów jeszcze myśli o pozostaniu w hokejowej elicie.

Piąte spotkanie zaplanowano na 16 marca w Gdańsku. Na swoim lodowisku hokeiści znad morza okazali się lepsi o jedną bramkę, zdobytą dopiero w dogrywce. Tym samym biało-niebieskich ponownie będzie można wspierać z trybun w sezonie 2018/2019 Polskiej Hokej Ligi.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...