16.03.2018 18:30 1 raz

Puck zyska atrakcyjne miejsce relaksu

Źródło: miastopuck.pl

Pucki magistrat stara się o pozyskanie środków na projekt pt. „Przystanki ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej na terenie Miasta Puck”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miasto zyska nowe, atrakcyjne miejsce relaksu – nie tylko dla mieszkańców i turystów spędzających czas w Pucku, ale przede wszystkim dla rowerzystów.

Jak poinformowały władze Pucka w swoim samorządowym biuletynie, wniosek o dofinansowanie budowy ścieżek przyrodniczych złożony został do Stowarzyszenia Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej we Władysławowie.

W ramach zadania planuje się stworzyć osiem przystanków przy ścieżce rowerowej, jako miejsca postojowe. Część przystanków będzie usytuowana przy trasie rowerowej R10 i R9. Trasa ta będzie prowadzić wzdłuż morza od Ustki przez Łebę, Puck, Władysławowo, Trójmiasto i Krynicę Morską, aż do wschodniej granicy województwa pomorskiego – wyjaśnia Katarzyna Sopońska-Romachow z puckiego magistratu.

Planowane przystanki mają zapewnić miejsca postojowe przede wszystkim dla rowerzystów poruszających się międzywojewódzką trasą rowerową. Wybór miejsc wiąże się z istniejącymi elementami, połączonymi z miejscową kulturą i historią.

Wzdłuż ścieżki postawione zostaną tablice informacyjne o danym miejscu, występujących gatunkach ptaków oraz unikatowym ekosystemie Zatoki Puckiej – wyjaśnia przedstawicielka ratusza w Pucku. – Mamy nadzieję, że powstała ścieżka, zachęci mieszkańców i turystów do aktywnego wypoczynku oraz częstszego przebywania na łonie natury, jednocześnie przybliży wiedzę o historii regionu.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...