18.03.2018 13:00 3 raz

Szemud szykuje się na sprzątanie świata

Archiwum

Mimo kapryśnej i jeszcze nieustabilizowanej pogody, czas na wiosenne porządki zbliża się wielkimi krokami. Mają to na uwadze przedstawiciele gminy Szemud, którzy zapraszają do wzięcia udziału w planowanej na kwiecień akcji sprzątania świata.

Zima to ładna pora roku, zwłaszcza gdy biały puch pokryje miasta i miasteczka regionu. Niestety, wiosna często odkrywa nieprzyjemne pozostałości po zimie. W wielu miejscach, niestety, oczom ukazują się tony śmieci.

Dlatego właśnie organizowana jest akcja „Wiosennego Sprzątania Świata”, która w tym roku odbędzie się 21 kwietnia. Urzędnicy z gminy Szemud już teraz zachęcają do wzięcia w niej udziału.

Coroczna akcja na rzecz ochrony środowiska to idealny sposób wspólnego świętowania Dnia Ziemi. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Biorąc pod uwagę coroczne zainteresowanie akcją „Sprzątania Świata” również w tym roku zachęcamy oraz liczymy, że razem podejmiemy trud i będziemy aktywnie chronić nasze wspólne środowisko – mówi Natalia Szreder z szemudzkiego urzędu.

Dla wszystkich uczestników akcji zostaną zapewnione worki, rękawiczki oraz odbiór zebranych odpadów. W każdej miejscowości koordynatorem akcji jest sołtys wsi. Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod numerem 58 676 44 50 lub 676 44 24, a także mailowo: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...