14.03.2018 18:30 0 raz

Pomorskie pola golfowe coraz bardziej popularne

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Historia, kultura, plaże, dobre jedzenie… Nie tylko to przyciąga turystów z zagranicy na Pomorze i Kaszuby Północne. Jak się okazuje, coraz bardziej popularne jest odwiedzanie miejscowych pól golfowych.

Jak poinformowali przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, w 2017 roku kontynuowano działania zmierzające do promowania pomorskich pól golfowych.

Podejmowane inicjatywy z jednej strony mają wypromować wizerunek Polski i regionu pomorskiego, jako atrakcyjnej destynacji golfowej, jednak największy nacisk położony został na współpracę z zagranicznymi tour operatorami, specjalizującymi się w obsłudze golfistów z całego świata – wyjaśniają przedstawiciele organizacji.

Działania te pozytywnie wpływają na dane statystyczne pozyskiwane od wybranych klubów golfowych. Pokazują one, że każdego roku systematycznie rośnie liczba zagranicznych graczy na pomorskich polach golfowych.

Średni wzrost z trzech ostatnich lat to 25 procent. W 2017 roku największe pole regionu, Sierra Golf Resort, odwiedziło 4200 golfistów. Wśród tej grupy około 65 procent stanowili mieszkańcy Szwecji, 15 procent Norwegii, 10 procent Finlandii, pozostali reprezentowali m.in. Wielką Brytanię i Niemcy – podsumowuje pomorska branża turystyczna.

Średnia długość pobytu graczy to dwa noclegi. Sześćdziesiąt procent gości dociera do Polski drogą lotniczą, a w 40 procent – połączeniami promowymi.

Średnie dzienne wydatki golfistów podczas wyjazdów są również wyższe od regularnych turystów wypoczynkowych, obejmują one m.in.: zakupy, transport, wydatki na usługi gastronomiczne, usługi uzupełniające np. spa & wellness czy usługi przewodnickie – dodają przedstawiciele PROT.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...