14.03.2018 11:15 2 Kwt

Kolejne tony darmowych jabłek czekają na mieszkańców Rumi

pixabay.com

Potrzebujący mieszkańcy Rumi będą mogli bezpłatnie otrzymać żywność. Jabłka oraz zupki w proszku będzie można odbierać w punkcie dystrybucji żywności, zlokalizowanym przy Domu Harcerza.

Niskokaloryczne i smaczne jabłka można jeść na surowo, ale równie dobrze sprawdzają się w przetworach, deserach oraz daniach. Mus, dżem, sok czy kompot – to tylko niektóre ze sposobów wykorzystania tych owoców.

W najbliższy czwartek (15 marca) okazję do sprawdzenia rozmaitych przepisów będą mieli mieszkańcy Rumi, gdzie od godziny 12:00 w punkcie dystrybucji żywności, zlokalizowanym przy Domu Harcerza (ul. Włókiennicza 14A) rozdanych zostanie 20 ton jabłek. Akcja jest współfinansowana przez miasto.

Chętni proszeni są o przyniesienie siatek, kartonów lub skrzynek, by zapakować jabłka. Organizator nie będzie wydawał własnych skrzynek na owoce.

Podobne przedsięwzięcia odbywają się cyklicznie m.in. w Wejherowie czy Pucku. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyła się akcja rozdawania jabłek w Bolszewie. Sprawa odbiła się wówczas echem w całym kraju. Więcej o tym temacie pisaliśmy tutaj.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...