12.02.2018 12:20 1 Kwt/UM Wejherowo

Wejherowianie wsparli lokalne hospicja

fot. Leszek Spigarski

W niedzielę (11 lutego) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbył się koncert charytatywny „Wyśpiewaj nadzieję”. Celem wydarzenia jest pomoc finansowa dla hospicjów w Pucku oraz w Wejherowie.

Oprawę muzyczną w trakcie koncertu zapewnili Andrzej Korycki i Dominika Żukowska z balladowym repertuarem m.in. Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej. Zaprezentowali się również wejherowscy muzycy – Anna Rocławska-Musiałczyk i Tomasz Chyła oraz Małgorzata Rocławska. Przeprowadzono licytację dzieł sztuki. Wyświetlony został również film o funkcjonowaniu Hospicjum w Pucku "Podróż życia".

Organizatorem koncertu był Lions Club Amber Gdańsk. Jedyny żeński klub charytatywny w województwie pomorskim działa już 20 lat i skupia 24 kobiety.

Organizujemy różnego rodzaju imprezy charytatywne. W tym roku jest to nasza pierwsza impreza w Wejherowie. Z okazji Światowego Dnia Chorego postanowiłyśmy zrealizować projekt, którego beneficjentami są dwa hospicja: Domowe Hospicjum pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie i Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio. Mamy wiele kontaktów. Na nasze imprezy przychodzi zawsze dużo przyjaciół. Miejsca biletowe na nasz koncert rozprowadziliśmy właśnie po przyjacielsku – wyjaśnia Mirosława Szczęsna, pomysłodawczyni i główny organizator koncertu w Wejherowie.

Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali Gazetę Koncertową wydaną przez Lions Club Gdańsk Amber. Odbyło się też losowanie niespodzianek. W trakcie licytacji dzieł sztuki zebrano około 36 tys. zł. To jednak nie wszystkie środki, które udało się pozyskać. Na konta obu hospicjów wpłyną pieniądze zebrane przy okazji sprzedaży wejściówek, a także te wrzucane do puszek w trakcie koncertu. Warto podkreślić, że artyści wystąpili za darmo. Organizatorzy imprezy nie ponieśli też kosztów związanych z wynajmem sali w Filharmonii Kaszubskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...