12.02.2018 10:20 0 Krzysztof Szkurłatowski/Pracownia Pozytyw

Laureat Grammy zagrał w Wejherowie

Krzysztof Szkurłatowski/Pracownia Pozytyw

W Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie zagrało 2 lutego 2018 roku jazzowe trio Włodka Pawlika. Prócz lidera wymienionego w nazwie zespołu, na scenę wyszli tego wieczoru także perkusista, Cezary Konrad, i kontrabasista, Damian Kostka, który zastąpił Pawła Pańtę.

Zespół wykonał repertuar znany z płyty "America", nagranej w 2015 roku. Maestria pianistyczna, fantastyczne sola perkusyjne oraz dobre zgranie sekcji rytmicznej zostały docenione przez wejherowską publiczność i nagrodzone owacjami na stojąco. W efekcie mogliśmy wysłuchać na bis dwóch utworów z płyty „Night in Calisia”. Warto wiedzieć, że płyta ta została w 2014 roku wyróżniona przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji nagrodą Grammy, czyli muzycznym Oskarem. W Wejherowie rozbrzmiał na bis najpierw utwór tytułowy z tego krążka, a następnie „Follow the Stars”.

Na entuzjastyczne przyjęcie zespołu Włodka Pawlika przez publiczność Filharmonii Kaszubskiej złożyła się zapewne nie tylko niewątpliwa wirtuozeria muzyków, ale także odpowiedni dobór repertuaru. Nuty z płyty "America" mogą bowiem zadowolić nie jedynie jazzowych koneserów, ale przez swoją przystępność trafiają również do mniej wyrobionych odbiorców. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Wejherowo niezbyt często odwiedzają muzycy improwizujący tej klasy. Można więc mówić o pewnym głodzie tego rodzaju twórczości.

Miłym gestem wykonanym w stronę publiczności było długie i cierpliwe pokoncertowe wpisywanie autografów. A kolejka po nie ustawiła się naprawdę spora.

Krzysztof Szkurłatowski/Pracownia Pozytyw


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...