POGODA Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -13°C do -11°C, lokalnie do -16°C. Najniższa tremperatura w rejonie Kaszub i Żuław. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h wschodni, nad ranem zmienny.

Wiadomości

Zwolennicy KOD protestowali w Wejherowie

2018-01-21 15:05
Zwolennicy KOD protestowali w Wejherowie
fot. Marek Trybański

W niedzielę (21 stycznia) w Wejherowie spotkali się zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji. W ten sposób zdecydowali się wyrazić swoje niezadowolenie z obecnych działań władzy.

Członkowie KOD uważają, że rząd prowadzi obecnie politykę kontroli i dyktatury, gwałci konstytucję i zasady demokracji oraz łamanie konwencję Unii Europejskiej.

Do podobnej demonstracji doszło dzisiaj także w Gdańsku.

  • W Gdańsku wydarzenie łączymy z naszą dezaprobatą zmiany nazw ulic, dokonaną na podstawie zarządzenia zastępczego wojewody pomorskiego, w tym ulicy Dąbrowszczaków, która od 29 grudnia 2017 r. oficjalnie jest ulicą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zdecydowana większość mieszkańców ulicy Dąbrowszczaków nie godzi się na zmianę nazwy ulicy, która przez sześćdziesiąt lat wrosła w historię dzielnicy Przymorze. Wyrażali to, podpisując listy, o braku poparcia, w roku 2017 oraz wyrażają to teraz, podpisując listy, po zmianie nazwy ulicy - czytamy na stronie KOD, region pomorski.

fot. Marek Trybański fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański
fot. Marek Trybański

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (44)

haha 2018.01.23 23:10
Oceń:

Poszukaj sobie w sieci, ignorancie, o stratach w gospodarce w Wielkiej Brytanii, już teraz, zanim jeszcze wyszli. O ucieczce kapitału, wielkich instytucji, a stratach związanych ze zmniejszeniem inwestycji w tym kraju.
A to dane, ile Polska otrzymała do tej pory z UE kasy. Dane w mln euro:
Rok Składka i zwroty do UE Dofinansowanie Saldo
2004 1318,98 2477,63 1158,65
2005 2402,35 4018,05 1615,70
2006 2556,50 5268,85 2712,35
2007 2824,36 7406,23 4581,86
2008 3409,93 7396,37 3986,44
2009 3246,53 9258,44 6011,91
2010 3491,71 11229,30 7737,59
2011 3778,31 14270,63 10492,32
2012 3570,35 15439,98 11869,63
2013 4440,51 15635,66 11195,15
2014 4154,34 17124,40 12970,06
2015 4269,80 13054,19 8784,39
2016 4494,76 9976,43 5481,67

Teraz weź obetnij te kwoty i powiedz Polakom,. że na tym dobrze wyjdą:)
Niech zgadnę, jesteś narodowcem :D

hoho 2018.01.24 12:37
Oceń:

Ale coś tam do tej uni wpłacamy Poza tym czy wszystko jest prawidłowo wykorzystane Okazuje się ,że drogi budują u nas najdrożej w całej uni ,coś tam zawsze sie rozleje bo to nie nasze (dała unia ) ,o jakiejś tam korupcji już nie wspomnę

Tomas 2018.01.24 13:23
Oceń:

Coś tam wpłacamy... weź już lepiej się nie odzywaj jeśli podważasz wartość uzyskanej od UE pomocy. Chłopie w czarnym d..psku byśmy dziś bez Unii ! Następny znalazł się co mu w głowie namieszali. Ale że aż tak? To się do psychiatry nadaje...

haha 2018.01.24 20:12
Oceń:

Uporządkuj sobie kolumny w wyżej wklejonej tabeli. Kolumna: Składka i zwroty do UE (druga po kolumnie oznaczającej rok), to właśnie kwota jaką wpłacamy. Kolumna Dofinansowanie saldo, to jest to co dostaliśmy od UE minus to co do niej wpłacamy, czyli innym słowy to co na czysto dostajemy od UE.

Michał 2018.01.23 20:48
Oceń:

Generalnie, mam złe zdanie o polskich sądach, ale z drugiej strony uważam, że w tym środowisku są także przyzwoici czy uczciwi sędziowie. Wyobrażam sobie ich zażenowanie, a nawet szok na widok takich "obrońców", którzy nie wahają intrumentalnie potraktować dziecka, które jest dobitnym przykładem, że dla tej zdegenerowanej i POstarzałej grupy (a raczej grupki) nie ma żadnych hamulców moralnych.

OKO 2018.01.23 22:59
Oceń:

Na czym polega "instrumentalne traktowanie dziecka"? Dziecko widocznie uważało w szkole, wie co to jest konstytucja, wie co to jest niezależność sądów od władzy. Chyba wy, obrońcy autorytaryzmu traktujecie to dziecko instrumentalnie, jakby nie miało ono rozumu, wolnej woli, świadomości. Coście tak wpadacie w histerię?

Trybunał dla Tuska 2018.01.23 09:52
Oceń:

PO atakuje rząd że nie ma demokracji DOBRE !!! A gdzie była demokracja Tuska gdy pałowano górników i uczestników marszu niepodległości ???!!! Dlaczego Tusk zabrał 140 mld zł z OFE i powiedział że to nie są pieniądze ludzi ???!!! Dlaczego rozkazano na granicach nie kontrolować cystern z paliwem i nie łapano mafii VAT ???!!! Kto im pozwolił zrobić z POlski państwo teoretyczne, kolonie Niemiec i Unii ???!!! TRYBUNAŁ STANU dla PO/PSL !!! Ja bym zapytał tą czerwoną pudernicę z szufelką dlaczego kasa PO była pusta i nie było na nic a teraz jest nadwyzka w budzecie...

asa 2018.01.23 23:02
Oceń:

organizatorem tzw. marszu niepodległości są środowiska neonazistowskie i te które z nic nie widzą złego we współpracy z nimi. Szefem ruchu "narodowego" na Śląsk jest jeden z bohaterów filmu o neonazistach, o którym się ostatnio tak wiele mówi i którego członkowie są teraz zatrzymywani przez prokuraturę za szerzenie faszyzmu.

SOWIECKIE METODY 2018.01.23 09:45
Oceń:

KOD i PO stosują typowo sowieckie metody czyli tym kim my jesteśmy atakujmy PIS... To oni są pachołkami Moskwy od 1989 ale tym właśnie atakują rząd... Te metody propagandowe wymyśliło NKWD !!!

KOD do Moskwy 2018.01.23 09:42
Oceń:

Oni nie walczą o prawa obywateli, oni walczą o prawa UBywateli stąd ich przeogromna liczba i srednia wieku !!! hehehehehehehheeheheheheh....................

suweren 2018.01.22 14:29
Oceń:

A Putin się śmieje, że pożyteczni idioci doszli do władzy, nawet nie będzie musiał kiwnąć palcem jak będzie miał nas w garści, bo wszyscy dotychczasowi sojusznicy będą mieć nas w d... i nie będą chcieli umierać za Kaczyńskiego i Rydzyka.

Jasio 2018.01.22 16:02
Oceń:

Zaskakująca jest wiedza na temat samopoczucia Putina wśród opozycji. Inna zaskakująca rzecz, to w zależności od tego jak akurat narracja im pasuje - PiS jest albo agentem Putina, albo rusofobami :-)

wtf 2018.01.22 15:31
Oceń:

Nooo bo będą chcieli umierać za tuska, schetynę albo petru... Nogi lecz! Po za tym, człowiek platformy jest dzisiaj premierem, to o co ci chodzi?

P.S. Ty jesteś z tych, którzy zostali wydymani nawet przez waszego byłego guru kijowskiego, i prosisz o więcej? :D

Marko 2018.01.22 12:35
Oceń:

Społeczeństwo się obudzi,a w szczególności młodzi ludzie,gdy już będziemy wyrzuceni z Unii ,gdy nam ponownie granice zamkną i internet ocenzurują ,ale będzie to już za późno .Niestety na razie Ci co protestują są srogo krytykowani z tego wynika ,że protestować powinno się w tedy gdy jest za późno ?.....

buahahaha 2018.01.22 12:57
Oceń:

A co ma unia do strefy "szengen"? Jak myślisz czemu WB wychodzi z tego burdelu? Nie w takiej unii chcieli być Polacy! To miała być wspólnota gospodarcza! Miała pomóc biedniejszym krajom, jak nasz się rozwijać! Dzisiaj, to się wiele nie różni od zsrr! Niemcy i francja powiedzą jak masz skakać, to masz tak skakać! Cenzura w internecie? To chyba piszesz o niemcach! Poczytaj co oni tam wprowadzili lub wprowadzają...

dasad 2018.01.22 20:37
Oceń:

Zobacz jak Wielka Brytania wyszła na tym wyjściu z UE, a to potężna gospodarka.
Polska by się nie pozbierała przez dziesięciolecia.

buahahaha 2018.01.22 22:22
Oceń:

Jak wyszła? :D Podaj jakieś fakty, analizy a nie bredź internetowy ekonomisto... Potrzeba czasu żeby się z tego bajzlu otrząsnąć i wyjść na prostą! I przypomnisz sobie moje słowa, że WB jeszcze na tym wyjdzie najlepiej... My byśmy upadli? Bo co? bo nikt by nam nie narzucał jakiś chorych regulacji i ograniczeń? Poszukaj w sieci jaki budżet ma Polska a ile dostaje od UE...? :D Na bank po wystąpieniu, od razu byśmy wszyscy umarli, szok jak bez tej unii świat zbudowano! :D

"PGR-y nie padną! O komunie, też tak mówili"...

Michał 2018.01.22 05:00
Oceń:

Bardzo jestem ciekawy czy ci muzealni osobnicy byli tacy odważni, gdy w Polsce panowała prawdziwa dyktatura.

Pmmam 2018.01.22 04:43
Oceń:

Na Kijowskiego alimenciarza jakąś zbiórkę mam nadzieję, że też zrobili

Romano 2018.01.22 04:41
Oceń:

Chore dziadki. Do roboty niech się wezmą, a roboty dzisiaj nie brakuje.

Jas 2018.01.21 23:44
Oceń:

Skoro jest demokracja to tez można oceniac i komentować.

Michał 2018.01.21 23:11
Oceń:

Oto "siła", której ugrupowania patriotyczne się poważnie obawiać. Pewnie, do windy by się zmieściło więcej osób. Ciężki los los czeka kabarety, mają POtężną, darmową konkurencję. Widok doprawdy, żenujący. Żal mi tylko dziecka, które jak za kilka lat zobaczy fotkę z tej żenady, chyba wręcz wyparuje ze wstydu.

Eliza 2018.01.21 21:06
Oceń:

Wielki szacunek dla Was,dziekuje ze jestescie i walczycie o prawa wszystkich obywateli.

Janek74 2018.01.21 20:39
Oceń:

Śmiech na sali !! Ale walka o utracone stołki ,no no !! Naszczęscie Polscy mają to w d..e !! My wolnościowcy mamy inne tematy ,związane z niewolnictwem (fiskalizmem w Polsce) .To niestety jak grochem .. ! Mlode pokolenie zaczyna łapać,że tylko niskie ,proste podatki ,pozwolą sie bogacić (pracując a nie żyjąc na koszt podatników) ! Już czas na dobr zmiany partia WOLNOŚĆ !

obserwator 2018.01.21 19:39
Oceń:

Gałki ty lumpie lepiej się nie wypowiadaj.Znajdą się jak przyjdzie czas Ciebie aresztować

air 2018.01.21 18:07
Oceń:

Tak na marginesie. To co widzicie teraz za oknem TO NIE MGŁA, TO SMOG.
Jak podaje strona FB Wejherowski Alarm Smogowy, w Wejherowie norma przekroczona została dziś DZIEWIĘCIOKROTNIE!!!
Wejherowo:
PM2.5 - 228 ug/m3 (912% normy)
PM10 - 337 ug/m3 (674% normy)

➡Gościcino:
PM2.5 - 137 ug/m3 (548% normy)
PM10 - 168 ug/m3 (336% normy)

Zapisujcie się na Wejherowski Alarm Smogowy. Codziennie raport na temat smogu. Coś z tym musimy w końcu zrobić, żyjemy w XXI wieku, nie w Średniowieczu!

Kozioł 2018.01.21 18:03
Oceń:

Kolaboranci za Odrę z wami.

Ryś 2018.01.21 18:02
Oceń:

Brawo! Stanęliście tam jak pod pręgierzem wystawieni na drwiny i obelgi. Ja tak bym nie potrafił, chociaż podzielam wasze poglądy. Wielki szacunek! Nadzieja nie umiera nigdy!

LJ 2018.01.21 17:58
Oceń:

Gdy w Polsce była dyktatura i łamanie praw to Ci paranoicy by tam nie stali. Jakie przywileje im zabrano. Normalni ludzie dziś spędzali niedziele z rodziną u dziadków. Drogi TTM czy za każdym razem gdy zbierze się kilka osób na rynku robiących z siebie pajaców będziecie pędzili tam z kamerą i robili artykuł?

FALKO NINE SIX MC 2018.01.21 17:05
Oceń:

a gdzie jest wejherowska policja zeby zaprowadzic tam pozadek ? na spacer wyjsc nie mozna , gdzie wejherowska policja grzeje sie w nowych radiowozach za nasze podatki w nowej komendzie za nasze podatki i jescze pensje bieze z naszych podatkow ! ta demonstracja byla legalna ? byla zgłoszona ?

Ja 2018.01.21 16:58
Oceń:

Piesek Pani z żółtą szufelką w okolicach parkingu filharmonji zfajdolił się a ona rozejrzała się i w długo.Jak zwróciłem jej uwage to zostałem kaczystą.

co za kretyni 2018.01.21 16:56
Oceń:

Patrzcie młodzi i zapamiętajcie...Warto mieć jakieś hobby, warto mieć żonę/męża/dzieci/przyjaciół, bo jak się zestarzejecie to z nudów będziecie robić z siebie kretynów, byleby ktoś zwrócił na was uwagę!
Może protestujcie przeciw PO i nowoczesnym, co was dosłownie wydymali w sprawie aborcji :D

anty 2018.01.21 16:41
Oceń:

płaszczak powiedział wczoraj skończył się komunizm - więc lech kaczyński był prezydentem w komunie? dlaczego nazwy ulic mają jego imię

Hehe 2018.01.21 16:46
Oceń:

Oni sami nie wiedzą co bredzą...

Patriota 2018.01.21 16:39
Oceń:

O już ujadacze z pisu uaktywnienie wykazali. W kościele was tego nie uczą bo chodzę i wiem że nie. To skąd tyle w was jadu? Niech każdy sobie protestuje. Jest demokracja. A wy przestańcie obrażać.

Michał 2018.01.21 22:34
Oceń:

Czy naprawdę pseudopatrioto chodzisz do kościoła, jeśli tak, chyba nie po to, żeby się modlić. A moim zdaniem, na tle PO, KOD-u czy "Nowoczesnej", PIS jest zdecydowanie za mało jadowity.

Nobody 2018.01.21 18:27
Oceń:

A widzisz oni inaczej pojmują nauczanie kościoła, oni sycą się jadem i plują gdzie popadnie

ssssssss 2018.01.21 16:17
Oceń:

ta mala dziewczynka nie wie o co chodzi ale stoi i karteczke trzyma bo mamusia kazala!!!!!

Paula 2018.01.21 16:04
Oceń:

Proponuję do cyrku się wybrać

ssd 2018.01.21 16:14
Oceń:

A gdzie postawiliście namiot?

Paula 2018.01.21 16:02
Oceń:

Oszołomy nie mają w niedzielę co robić? Nie wstydzą się dziecko wplątywać w tą niedzielną rozrywkę

Michał 2018.01.21 16:25
Oceń:

Masz rację Paulo, jak można instrumentalnie wykorzystywać dziecko dla celów POlitycznych. Przypuszczalnie dziewczynka jest poddawana praniu mózgu, wciskane są jej kłamstwa, choćby o rzekomej dyktaturze. Wstyd.

Poczekamy zobaczymy 2018.01.21 16:44
Oceń:

Poczekaj. Lewica kiedyś przejmie władzę i wykorzysta wszystkie instrumenty dyktatorskie jakimi teraz uszczęśliwia nas pis. Tak dalej niech robią z sądami i wyborami... kiedyś obróci się to przeciw nim samym. Politycy łapy precz od sądów!

h 2018.01.21 18:09
Oceń:

lewica, zdaje się, nie ma zapędów dyktatorskich, w przeciwieństwie do PiS, PO, czy tych paru brunatnych z Kukiz15.