10.01.2018 14:38 2 Redakcja

Usłyszał już 59 zarzutów, skrzywdził 30 osób

Fot. archiwum

Krystian W., bo o nim mowa, podejrzany jest między innymi o popełnienie licznych przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. W toku tego postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, w poniedziałek (8 stycznia) przedstawiono wejherowianinowi zarzuty popełnienia kolejnych ośmiu przestępstw.

Pięć nowych zarzutów dotyczy oszustwa oraz usiłowania oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych. Jak podaje Prokuratura Krajowa, za te czyny grozi do 8 lat więzienia.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy ustalono, że podejrzany, w celu uzyskania nienależnych odszkodowań z tytułu ubezpieczenia pojazdu, podał nieprawdziwe dane dotyczące pojazdu uczestniczącego w kolizji. Doprowadził on także do kolizji drogowych, zgłosił kolizję, która w rzeczywistości nie miała miejsca, a także wprowadził w błąd przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych, co do okoliczności przebiegu zgłoszonych zdarzeń – podaje dział prasowy PK.

Dwa kolejne czyny zarzucone podejrzanemu Krystianowi W. stanowią przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Dotyczą one usiłowania doprowadzenia małoletnich pokrzywdzonych do obcowania płciowego. Za to grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W sumie wejherowianin usłyszał już 59 zarzutów na szkodę 30 pokrzywdzonych osób oraz banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych. Więcej temat Krystiana W. pisaliśmy m.in. w tym artykule.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...