16.12.2017 14:00 0 Redakcja/TTM

Chcą przyciągnąć uczniów nowoczesnymi pracowniami

Fot. TTM

Uczniowie klas gimnazjalnych z powiatu puckiego zjechali do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, aby poznać ofertę placówki i dowiedzieć się, jak centrum zmieni się w przyszłym roku szkolnym.

Choć do końca roku szkolnego zostało ponad pół roku, to młodzież już szykuje się do wyboru kolejnej szkoły. Właśnie w tym celu, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowano dni otwarte.

Chcemy w ten sposób przedstawić naszą ofertę edukacyjną, z której zadowoleni są również lokalni pracodawcy. Mocno współpracujemy z przedsiębiorcami, nasi uczniowie odbywają u nich płatne staże w takich zawodach, jak logistyk, technik mechanik i ślusarz – podkreśla Kazimierz Czernicki, dyrektor PCKZiU w Pucku. – W ten sposób młode osoby przygotowywane są do późniejszego zatrudnienia – dodaje.

Jednym z zawodów, w którym lokalni pracodawcy najchętniej szkolą młodzież, jest wspomniany logistyk. Między innymi dlatego od przyszłego roku w puckiej placówce dostępna będzie nowa pracownia, która pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do pracy w zawodzie.

Otrzymaliśmy dofinansowanie, które pozwoli nam zbudować jedną z najnowocześniejszych sal logistycznych na całym Pomorzu. Tym właśnie próbujemy zachęcić obecnych gimnazjalistów, by przybyli do naszej szkoły – tłumaczy Leszek, uczeń technikum o profilu logistycznym. – W przyszłości pojawi się między innymi symulator obsługi wózka widłowego – dodaje.

W nowych salach pojawi się także między innymi urządzenie do wirtualnego spawania. Jak podkreśla dyrektor, taka forma kształcenia pozwala nabyć odpowiednią praktykę i wiedzę na temat przyszłej pracy, co doceniają zwłaszcza przyszli pracodawcy.

Rynek przyjmie obecnie każdego człowieka, który ma umiejętności i jest odpowiednio przygotowany do pracy. Taka osoba zostanie zatrudniona i odpowiednio wynagrodzona – podkreśla Kazimierz Czernicki. – Dlatego bardzo się cieszymy z trwającego remontu i rozbudowy pracowni szkolnych. To pozwala nam jeszcze lepiej przygotować uczniów do fachu – uzupełnia.

Nowe, w pełni wyposażone warsztaty, mają zostać oficjalnie otwarte z początkiem przyszłego roku szkolnego.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...