Wiadomości

Sprawdzają, czym wejherowianie palą w piecach

2017-12-14 13:33 Redakcja/SM Wejehrowo
Sprawdzają, czym wejherowianie palą w piecach
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Wejherowscy strażnicy miejscy ponownie sprawdzają, czym mieszkańcy miasta palą w przydomowych piecach. Okazuje się, że blisko 44 procent wejherowian ogrzewa mieszkania piecami węglowymi. Właśnie dlatego funkcjonariusze sprawdzają, czy w piecach nie są spalane między innymi śmieci.

W roku 2016 roku, w okresie od 1 października do 13 grudnia, strażnicy wykonali 44 kontrole. W tym samym okresie 2017 roku, kontroli przeprowadzono 56. Trzy osoby ukarano mandatami karnymi, a dwóm udzielono pouczeń – wylicza Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej. – Kontrole pokazują, że nie zawsze czarny dym wydobywający się z komina świadczy o spalaniu śmieci. Na ten stan rzeczy często ma wpływ złej jakości paliwo, mokre drewno, piece dolnego spalania oraz złe rozwiązanie techniczne pieców wyprodukowanych tzw. domowym sposobem – wyjaśnia.

Warto wspomnieć, że kontrolujący strażnik ma prawo do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, na którym prowadzona jest działalność gospodarcza. W godzinach od 6 do 22 może także przebywać na pozostałym terenie i przeprowadzić badania lub wykonać inne niezbędne czynności kontrolne, żądać pisemnych lub ustnych informacji oraz udostępnienia potrzebnych im danych.

Redakcja/SM Wejehrowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (21)

obsrewator 2017.12.16 22:49
Oceń:

co za nagonka polityczna, rok temu dwa ... nikt nie palił w piecach??? ja kupuję węgiel ze składnicy to może powinno się kontrolować takie miejsca , co na to górnicy najwięksi zadymiarze , czy na pewno ten węgiel nie jest z polskich kopalń

Nanice 2017.12.15 21:15
Oceń:

... "blisko 44 procent wejherowian ogrzewa mieszkania piecami węglowymi"
56 kontroli przez 1,5miesiaca??
To skandal, nawet jedna na dzień nie wychodzi. Szok! Za co płacimy Straży miejskiej?!
To chyba o wiele bardziej ważne niż auto zapakowane pod blokiem, nich się wezmą za pracę czyli służbę jak należy.

Miś 2017.12.15 20:57
Oceń:

Wejherowo, Ludowa 9a. Notorycznie.

Miś 2017.12.16 03:34
Oceń:

Ups, sorki, pomyłka. - Wejherowo, LUDOWA 20 A!

Gosc 2017.12.15 19:36
Oceń:

Warsztat U***** Gdańska 9. Od lat palą oponami w piecu

Kominiarz 2017.12.15 18:13
Oceń:

A kto ich wpuszcza do swojego domu

Ja. 2017.12.15 13:55
Oceń:

Reda tu jest dopiero samowolka trucicieli cala wioska!a miasto bezbronne!!!!

Do Falka 2017.12.15 07:53
Oceń:

I się trujecie ile się da. Falko kiedy ty chłopie zaczniesz myśleć ?

FALKO NINE SIX MC 2017.12.14 20:46
Oceń:

ale tu sie donoszoncych znalazlo hahahahahaha dobrze ze w Luzinie nie ma zadnych strasznikow gminnych i mamy swienty spokuj

Masz sadzę pod nosem 2017.12.15 08:32
Oceń:

Własnie... i potem święty spokój macie na cmentarzu.

sssssssssssss 2017.12.14 16:59
Oceń:

wejherowo iwaszkiewicza 8 pali oponami wulkanizacja mechanika od lat nic nie robia z nim mimo ze widzi straz miejska i policja

daro55 2017.12.14 16:33
Oceń:

U mnie mogą sobie pobierać próbek ile tylko chcą, ale bez nakazu sądowego , żadnej straży miejskiej nie wpuszczę do własnego domu. Nie po to budowałem dom, żeby jakiś....... właził brudnymi butami do mojej prywatności. Pracownicy, którzy zajmują się wywozem śmieci, widzą co odbierają, czyli-worki z plastykami ,szkłem , papierami oraz pojemnik na śmieci. Wszystko na ten temat.

Człowiek 2017.12.15 08:28
Oceń:

Jak smrodzisz to na płocie będziesz miał sprejem wybazgrane na płocie źeś truciciel. I skończy się trucie nas wszystkich.. Jeśli nie smrodzisz to nikt nie będzie ciebie nękał

Jasio 2017.12.15 12:03
Oceń:

jezeli jest podejrzenie ze truje, to Policja powinna wszcząć śledztwo, poprosić prokurature czy sad o nakaz i wtedy w porzadku, ale nie jakiś czeresniak ze strazy miejskiej. Moj dom, moj zamek.

DEMO 2017.12.14 16:23
Oceń:

REDA MAZURSKA TAM DOPIERO KOPCĄ CZYM SIE DA

Kazio donosiciel 2017.12.14 15:05
Oceń:

Asnyka, Śmiechowo... praktycznie co drugi dom, szczególnie wcześnie rano. To samo Konopnicka, mały zakład na górce, smród palonego styropianu i innego syfu.

Kochanowska 2017.12.14 14:53
Oceń:

Zapraszam na Kochanowskiego 6 mały domeczek a kopcą jak lokomotywa :/ czarny dym przesłania wielokrotnie okna wieżowca

muła 2017.12.14 14:38
Oceń:

Byli na Sikorskiego 144?

Fuj 2017.12.14 14:07
Oceń:

Okropne są te kopciuchy. Przy niesprzyjającej pogodzie nie da się oddychać. A potem dziwimy się źe tyle osób znajomych choruje na raka... straźnicy mają moje poparcie w tym temacie.

zaprazszam 2017.12.14 13:49
Oceń:

Leśna 8. Dom z dobudówka. Reda. Pewny wynik.

Wejherowianin 2017.12.14 14:00
Oceń:

Ale Straż Miejska w Wejherowie podejmuje działania tylko w granicach administracyjnych naszego miasta