07.12.2017 14:32 6 Redakcja/TTM

Święty Mikołaj znów odwiedził wejherowski rynek

Fot. TTM

Nawet obfity deszcz nie odstraszył Świętego Mikołaja, który w środowe popołudnie (6 grudnia) pojawił się przed wejherowskim ratuszem. Pogoda nie zniechęciła też rodziców oraz najmłodszych. Przybyli oni na wejherowski rynek, by wspólnie świętować Mikołajki.

Zabawki, słodycze, występy artystyczne, animacje i konkursy – wszystko to czekało na dzieci przed wejherowskim ratuszem. Główną atrakcją tegorocznych obchodów, tradycyjnie już, było spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami w Pracowni Ambrożego Kleksa.

Nawet nie pamiętam, który to już raz wcielam się w tę postać, ale to naprawdę wiele lat – przyznaje Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa – Jestem bardzo zadowolony z frekwencji, ponieważ mimo brzydkiej pogody, przyszło wiele osób, w tym najmłodsi. Mamy w Wejherowie mnóstwo grzecznych dzieci, z czego się oczywiście cieszę – dodaje.

W ramach spotkania rozstrzygnięty został również miejski konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe, których autorzy otrzymali nagrody.

Mieszkańcy mogą już podziwiać świąteczne iluminacje. Udekorowany jest między innymi ratusz, fontanna, okoliczne kamienice, a także deptak. Przed ratuszem stanęła kilkumetrowa podświetlana choinka, którą zdobią wzory kaszubskie. Nie zabrało też podświetlanych prezentów i mikołajowego tronu, na którym można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Warto wspomnieć, że świąteczny klimat na dobre zagości w Wejherowie 13 grudnia. Wówczas odbędzie się uroczyste otwarcie bożonarodzeniowego jarmarku, któremu będą towarzyszyć liczne dekoracje oraz świetlne iluminacje. Wzorem ubiegłego roku, pojawią się również bezpłatne atrakcje w postaci karuzeli weneckiej i syntetycznego lodowiska. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...