Wiadomości

Dwa potrącenia pieszych w tym samym czasie

2017-12-06 11:45 Redakcja
Dwa potrącenia pieszych w tym samym czasie
Zdjęcie ilustracyjne ul. Szkolna w Bolszewie, TTM

W środę (6 grudnia) około godziny 7:00 doszło do dwóch potrąceń pieszych. Pierwsze miało miejsce na ulicy Szkolnej w Bolszewie, kolejne – na ulicy Prusa w Wejherowie.

Do pierwszego z potrąceń doszło w Bolszewie. Wskutek zdarzenia ucierpiała 24-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta wyszła zza autobusu wprost pod nadjeżdżający samochód marki Volvo, którym kierował 40-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Trafiła ona do szpitala – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kolejne potrącenie miało miejsce na ulicy Prusa w Wejherowie. Tym razem poszkodowana została 67-letnia mieszkanka miasta.

Kobieta znajdowała się na przejściu dla pieszych. Została potrącona przez auto, którym kierowała 41-letnia mieszkanka Wejherowa – dodaje oficer prasowy.

To kolejne tego typu zdarzenie na ulicy Prusa w Wejherowie. Wcześniej, 22 listopada, samochód osobowy potrącił pieszą 84-latkę, a kierowca uciekł. Kobieta z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Więcej o tym potrąceniu pisaliśmy tutaj.

Zdjęcie ilustracyjne, ul. Bolesława Prusa, TTM
Zdjęcie ilustracyjne, ul. Bolesława Prusa, TTM

Policjanci przypominają i apelują: po zmroku bez odblasku jesteśmy niemal niewidoczni dla kierowców. To szczególnie istotne, gdy jesteśmy ubrani w ciemne, czarne kurtki czy płaszcze.

Brak elementu odblaskowego sprawia, że kierowca może nas dostrzec z odległości zaledwie 35 metrów lub nawet mniejszej. Tymczasem jeden mały odblask wystarczy, aby dystans ten zwiększyć niemal dziesięciokrotnie. Dzięki temu kierowca zyskuje kilka cennych sekund na reakcję i wykonanie bezpiecznego manewru. Odblask w mieście to rozsądna konieczność – podsumowuje Anetta Potrykus.

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (21)

Daro55 2017.12.08 17:12
Oceń:

A ja, jak widzę, że słaba jest widoczność, jadę nawet wolniej od dozwolonej prędkości. Musimy być zawsze skoncentrowani nad jazdą pojazdem, bo zawsze może zdarzyć się coś niespodziewanego. Myślę, że każdy od czasu do czasu powinien zajrzeć do przepisów drogowych.

nie 2017.12.08 18:52
Oceń:

to zajrzyj do przepisów, pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych , przed przejściem powinien się upewnić że wejście na przejście jest dla NIEGO BEZPIECZNE - czy pojazd się zatrzyma czy zwalnia i najważniejsze obserwuje lewą i prawą stronę po to by dotrzeć bezpiecznie na druga stronę - zasada ograniczonego zaufani ....

kierowca 2017.12.07 17:03
Oceń:

Zapraszam do Redy na osiedlowe uliczki i zobaczyć co wyczyniają zaspani narwańcy z dziećmi w samochodzie,bo śpieszy się im do przedszkola,szkoły i póżniej do pracy,żadnych norm nie przestrzegają i nawet nie zeskrobią szronu z szyb,bo brak im czasu na te podstawowe czynności które gwarantują im widoczność i bezpieczeństwo! Ale to dla nich zbędna czynność i jeżdżą po OMACKU!!!!!!!!!! O MATKO I OJCZE COŚ MI ????????? W RAZIE KOLIZJI!!!!

lukasonn 2017.12.07 08:37
Oceń:

Falko k**** d***** nikt ci auta nie kaze pchac przez przez przejscie ale zwolnic a nie z********** setka.a druga sprawa mam podgrzewana tyln szybe to mnie pchaj w łapy nie zmarzniesz .

Natii 2017.12.07 00:19
Oceń:

Tez tamtedy rano i wieczorem jezdze.i naprawde bardzo slabo widac te przejscia dla pieszych.aludzie jeszcze tak nie uwazaja.wbiegaja.naprawde zwalniam tam na maxa bo niewidze tych pieszych i jeszcze swiatla innych kierowcow.a wogole tam przed biedronka.

Ciemno 2017.12.06 22:49
Oceń:

Czy mi się wydaje czy na nowo budowanym rondzie przy ul Ofiar Piaśnicy na nowych słupach oświetleniowych zamontowano starodawne klosze sodowe, które w innych miastach zamieniają na oszczędne ledowe. To chyba jakieś nieporozumienie!

FALKO NINE SIX MC 2017.12.06 16:29
Oceń:

po zmroku jezdzic ostroznie a przed pszejsciem dla pieszych sie zatrzymac i przepchnac samochód

Resovia 2017.12.06 15:30
Oceń:

KINIA dobrze mowi zwalniac przy kazdym przejsciu

Robertwwo 2017.12.06 14:55
Oceń:

Wyszła zza autobusu -ewidentnie jej wina
2 sprawa nie jest tam oswietlone , piesi maja w d**** i mysla ze kierowcy wszytko widza . Sam boje sie tamtedy jezdzic bo co po niektorzy zachowuja sie jak swiete krowy . Zwalniac przy kazdym przejsciu serio ??

Www 2017.12.06 18:10
Oceń:

Tak jak Ty nie widzisz pieszego,to tak samo pieszy w terenie zabudowanym nie jest w stanie ocenić czy zbliżający się pojazd jedzie 50km/h czy 100km/h. Jeżeli chodzi o ulice szkolną w Bolszewie to kierowcy przesadzają z prędkością i wyprzedzaniem a szczególnie w porannych godzinach!!!

Kinia 2017.12.06 14:06
Oceń:

Wystarczy zwalniac przy kazdym przejsciu dla pieszych. Ja tak robie. :)

Ida swieta 2017.12.06 19:08
Oceń:

Kinia robi korek jak jedzie na gdynia

equino 2017.12.06 14:28
Oceń:

tylko, żeby czasem mieć pewność, że nikt nie wejdzie na przejście trzeba się zatrzymać, bo przejścia są niedoświetlone, w tych warunkach nic nie widać, a światła innych pojazdów mocno oślepiają. To piesi też powinni uważać i zdawać sobie sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się po 2-3 m.

mo 2017.12.06 13:25
Oceń:

Noście odblaski !!!!!!!!!!!!!!!
jestem kierowcą i sama każdego dnia wcześnie jak jeszcze ciemno jeżdżę i spotykam młode osoby ubrane na czarno !!!! bez odblasku!!!!!!!!!!!!! nie widać w ogóle jak z naprzeciwka jeszcze oślepia inne auto. rodzice wypuszczają dzieci bez wyobraźni .

maniek 2017.12.06 12:59
Oceń:

Czarna seria na Prusa, Pomorskiej i całym Osiedlu Kaszubskim trwa ! Kiedy kolejne zdarzenie zanim ktokolwiek zareaguje ??????????
Zapomniałem przecież boisko było ważniejsze w BO.

fru 2017.12.06 12:52
Oceń:

I znowu Prusa!

Ile jeszcze wypadków musi być żeby:

- szanowny Pan zwany dalej Prezydentem tego przybytku wymusił na drogowcach lepsze oświetlenie tego przejścia i wyjeb..... wycięcia drzew przed tym przejściem i od razu przed wszystkimi przejściami i skrzyżowaniami!?

- piesi w końcu zaczęli nosić odblaski ?

fru 2017.12.06 12:52
Oceń:

I znowu Prusa!

Ile jeszcze wypadków musi być żeby:

- szanowny Pan zwany dalej Prezydentem tego przybytku wymusił na drogowcach lepsze oświetlenie tego przejścia i wyjeb..... wycięcia drzew przed tym przejściem i od razu przed wszystkimi przejściami i skrzyżowaniami!?

- piesi w końcu zaczęli nosić odblaski ?

Kinia 2017.12.06 14:09
Oceń:

Trzeba zmienic prezydenta i tyle bo on mysli tylko o sobie. Ma w d**** ludzi i taka prawda. Wisi mu to czy ktos zostanie potracony czy zginie na przejsciu. To nie jego sprawa przeciez.

Marko 2017.12.06 14:14
Oceń:

Proponuję Knii mniej jadu i goryczy ....

Xxx 2017.12.06 17:41
Oceń:

Akurat hilde... To cwaniak, który kręci tak interesy by wyszło na dobre mu i tylko to się liczy. Liczne inwestycje w Wejherowie są klepniete w pośpiechu jak z koperty będzie co zabrać, a reszta niech się buja. Dziwne że w weju i okolicach tylko ORl.. Budował mieszkania (plus nieliczne wyjątki).

zzzz 2017.12.06 22:25
Oceń:

Ulica Bolesława Prusa jest ulicą powiatową. Kto odpowiada za drogi powiatowe?