Wiadomości

Wejherowo: potrącona na pasach kobieta trafiła do szpitala

2017-12-04 14:40 Redakcja/KPP Wejherowo
Wejherowo: potrącona na pasach kobieta trafiła do szpitala
Źródło: KPP Wejherowo

Kierująca osobową toyotą najprawdopodobniej nie zauważyła przechodzącej na pasach 53-latki. W rezultacie doszło do potrącenia pieszej, którą przetransportowano do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnią śledczy.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (1 grudnia) na ulicy Pomorskiej w Wejherowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie w tej sprawie około godziny 16:00.

Skierowano tam policjantów z wejherowskiej drogówki oraz technika kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokumentację fotograficzną oraz przeprowadzali oględziny – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Źródło: KPP Wejherowo
Źródło: KPP Wejherowo

W wyniku potrącenia ranna została 53-latka, którą przetransportowano do szpitala. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Obie uczestniczki zdarzenia, kierująca oraz piesza, były trzeźwe.

Redakcja/KPP Wejherowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (28)

GD 2017.12.05 19:33
Oceń:

Co za różnica, dopóki widzi ludzi na pasach i nie traktuje ich jak przeszkody? GWE to jednak patologia... Zobacz co tu się wypisuje. Winne oświetlenie i piesza? Macie coś ze łbami. GD GA GPU? Przeczytaj wszystkie komentarze tutaj. Wygląda na to, że przyznajecie sobie rację... wszyscy są winni tylko nie kierowca. JESTEŚCIE PATOLOGIĄ! GWE PATOLOGIA!!!

XX 2017.12.12 07:04
Oceń:

ALE TY MUSISZ BYĆ SFRUSTROWANY I NIEZADOWOLONY Z ŻYCIA, ŻAL MI CIEBIE.

Andrzej 2017.12.06 05:28
Oceń:

Parę lat temu, często bardzo wcześnie rano wyjeżdzałem w rejon Szczecina, Bałem się poniedziałków, z powodu kierowców z rejestracją GD, którzy przypuszczalnie pracowali na terenie budowanego gazoportu w Świnoujściu, a którzy wracali z weekendów. Często, z nimi się spotykałem, już na terenie województwa zachodniopomorskiego, niestety podczas niebezpiecznych manewrów, przez nich wykonywanych, choćby wyprzedzania. Niektórzy, z nich jeździli brawurowo. Jeden z nich wyprzedzał na trzeciego, gdybym nie zwolnił doszłoby do zderzenia trzech samochodów, w tym mojego.

Ej dewiancie 2017.12.05 22:30
Oceń:

Wypad cieciu na swoje Szadółki. A te dewiacje i masturbacje przy GWE powinieneś leczyć u dobrego seksuologa.

Andrzej 2017.12.05 22:03
Oceń:

Tzw. wielkomiejskie spojrzenie na tzw zacofaną prowincję. Ale, powyższy wpis świadczy tylko o prostactwie piszącego. Nie rozumiem tylko, dlaczego mieszkaniec metropolii zagląda do prowicjonalnego portalu.

pomyśl zanim kogoś osądzisz 2017.12.05 20:32
Oceń:

Nikt nie jest patologią. Rzecz w tym, że czasem ten mały odblask pomaga pieszemu, zwłaszcza jak ulica jest taka ciemna. Nikt nie mówi że ma tak zostać, ale co po tym pieszej, że miała pierwszeństwo jak leży nie wiadomo w jakim stanie w szpitalu. Czasami ten odblask powoduje, że faktycznie widać pieszych lepiej. A chyba chodzi o ich bezpieczeństwo. Naprawa i remont wymiana oświetlenia to inwestycje które trochę trwają w czasie a puki nie ma zmian to chyba warto zadbać o siebie. Ja tam świąt nie chciałabym spędzać w szpitalnym łóżku mimo pierwszeństwa i swojej racji. Już po twoim nastawieniu do mieszkańców powiatu widać że intelektu i kultury ci brak. Albo pewnie należysz do tego gatunku, któremu wszystko się należy.

fru 2017.12.05 11:09
Oceń:

I pewnie wcisną wine kierowcy bo święta krowa wlazła pod koła samochodu, który był 3m od przejścia, bo Grażynie się spieszyło do biedronki po promocje!!!

LUDZIE DO CHOLERY JASNEJ!!!! JEŚLI JEST TAKA POGODA TO RZECZ JASNA ŻE WIDOCZNOŚĆ JEST BARDZO ZŁA I NIE WIDAĆ PIESZYCH UBRANYCH NA CZARNO!!!! KOSZT ODBLASKU TO 5PLN A KOSZT LECZENIA TYSIĄCE RAZY WIĘKSZY!!

Używajcie tego co Bóg wam dał pod czaszką!!!

Druga sprawa to fatalne oświetlone przejścia dla pieszych w całej wsi Wejherowo! Może jak będzie więcej takicg wypadków to szanowny zwany Prezydentem tegoż miasta pokusi się o ustawę która wymusi na drogowcach lepsze oświetlenia !!!! A nie wydawać kupę kasy na jakieś śmieszne fontanny!

Wieśniaki 2017.12.05 19:28
Oceń:

A więc pieszy na pasach to święta krowa, a winę ponosi piesza i oświetlenie, tak wynika z waszych komentarzy... GWE zasługujecie na miano pomorskiej patologi... tego się czytać nie da... A te plusy pod komentarzami i wzajemna adoracja patologii? To się wiecie na co nadaje? Na wiochę.pl

Odezwał się mądrala 2017.12.05 15:22
Oceń:

Po twoim tekście z Grażyną wnioskuję, ze jesteś szacownym forumowiczem Trójmiasto pl. Oni tam chyba się onanizują przy tych Grażynach i Januszach. A wiochę to masz w swoim domu. I Wynocha na Trójmiasto pl...

ola 2017.12.05 08:16
Oceń:

Pieszym twierdzi że ma zawsze pierwszeństwo na jezdni

nerwowy 2017.12.05 11:48
Oceń:

Na jezdni nie ma pierwszeństwa...co innego będąc już na przejściu dla pieszych...choć i w takim przypadku obowiązuje go kodeks drogowy...

AndrzejPL 2017.12.05 06:12
Oceń:

W całym Wejherowie PRZEJŚCIA SĄ ŹLE lub NIE OŚWIETLONE !!!!!!!!!!!!!!!!!

Andrzej 2017.12.05 05:10
Oceń:

Rada jest prosta, podczas ograniczonej widoczności, przy padającym deszczu kierowcy zwolnijcie, szczególnie przy zbliżaniu do przejść dla pieszych. Piesi, z kolei obserwujcie do samego końca zbliżające się samochody, wchodźcie na przejście, dopiero kiedy macie pewność, że samochoód się zatrzyma. Przy złej widoczności, wydaję mi się, że bardziej jest widoczny nadjeżdżający samochód (oczywiście z włączonymi światłami).

Kierowca 2017.12.04 20:12
Oceń:

Nie wsiadaj za kółko. Skoro to są wasze problemy, to nie powinniście jeździć. Biała laska i okularki. Kto wam dał prawo jazdy. Dlaczego plusujecie ten patologiczny komentarz? W nocy na drodze też będziecie ludzi rozjeżdżać bo nie widać? Patologia GWE

nerwowy 2017.12.05 11:51
Oceń:

Akurat ta Toyota nie była na tablicach GWE...lecz z trójmiasta...

Andrzej 2017.12.04 20:48
Oceń:

No i po co, to idiotyczne ostatnie zdanie. Czy w twoim mieście (lub wsi) brak kierowców piratów. Do tego durnego, ostatniego zdania pisałeś mądrze. Ale, finisz idiotyczny.

maniek 2017.12.04 20:22
Oceń:

A TY pewnie jesteś jednym z nich na rejestracji GWE czy może jaśnie pan GPU GA lub beton GD ??

Mieszkaniec 2017.12.04 20:10
Oceń:

Jechałem tamtego dnia do sklepu, warunki dość ciężkie, widoczność kiepska i wiele samochodów z naprzeciwka oślepiało... Dam wam dobrą radę. Jak widzicie, że słabo z waszym wzrokiem to nie wsiadajcie za kółko. Mierzcie siły nad zamiary. Pieszych tam widać jak na tacy ale nogę z gazu to co dziesiąty zdejmuje. Dam wam dobry przykład... Światła na zrywie, zawsze rano przejeżdżają na czerwonym, osiedle Dzięcieskiego to tor wyścigowy. Ograniczenie 20km/h a 90% mieszkańców potrafi nawet zatrąbić na pieszych, którzy mają pierwszeństwo. Taka jest wejherowska patologia. Niektórzy cisną tutaj nawet do 100 a policji nie ma.

nena 2017.12.04 19:19
Oceń:

Faktycznie przejście dla pieszych przy Starostwie to jakiś koszmar,stare lampy oświetlają konary drzew, ale za to elewacja Starostwa oświetlona fantastycznie.

to ja 2017.12.04 18:40
Oceń:

Tak się składa że byłem tam . Jeden samochód zatrzymał się żeby piesza mogła spokojnie przejść a z lewej strony na przejściu wyprzedza pani z Toyoty i tak to się kończy

Mat 2017.12.04 18:48
Oceń:

Chociaż raz nie BMW

Andrzej 2017.12.04 18:30
Oceń:

Jak zwykle, winne jest oświetlenie, a nie kierowcy czy piesi. Sorry, ale wchodzenie na jezdnie, nawet na przejście dla pieszych, które jest słabo oświetlone, kiedy się nie ma pewności, że samocód się zatrzyma, to samobójstwo. Przykładowo, osoba w czarnej kurtce, powinna sobie zdawać sprawę, że dla kierowcy może być niewidoczna, tym bardziej, gdy jest oślepiana światłem samochodu z przeciwka. Przykro mi o tym, ale zachowanie pieszych, często ludzi starszych wywołuje przerażenie. Niestety, podobnie zachowują się małe dzieci. Nic dziwnego, biorą przykład od dorosłych.
Oczywiście, kierowcy z kolei zachowują się często, nie waham się użyć tego określenia, wręcz po bandycku. Niestety, nie tylko podczas brawurowej jazdy, kiedy potrafią przyspieszać tuż przed przejściem. Pewna pani, w porze wieczornej, przy padającym deszczu zaparkowała samochód tuż przed przejściem. Mogła, chociaż zaparkować 10m przed, ale po co. Pogarda, do przepisów, a przede wszystkim do bezpieczeństwa, szczególnie dzieci.
Co do oświetlenia, natężenie oświetlenia ulic czy przejśc dla pieszych, określają normy. Nigdzie na świecie, oświetlenie ulicy jest takie, jak w biurze (ok.100 lx), O kosztach już nawet nie wspomninam.

Oświetlenie 2017.12.04 16:41
Oceń:

Który to juź wypadek na pasach na Pomorskiej?! Urzędnicy zmieńcie oświetlenie na pasach bo szkoda ludzi...

Przemek 2017.12.04 16:17
Oceń:

To prawda doswietlone przejścia to podstawa bardzo pomaga druga sprawa to elementy odblaskowe na odzieży lubimy ubierać się na czarno a to błąd jesteśmy słabo widoczni każdy centymetr odblaskowe na wagę złota

Ja 2017.12.04 15:24
Oceń:

Ile jeszcze osób musi wylądować pod kołami samochodu żeby w końcu doswietlono przejścia dla pieszych na Kaszubach??? Przecież to jest dramat, nie ma tygodnia, żeby coś się tu nie działo!!!

Kierowca 2017.12.04 17:46
Oceń:

Nie tylko na Os.Kaszubskim w całym Wejherowie są słabo oświetlone a przejście przy starostwie i straży pożarnej to masakra !!

maniek 2017.12.04 16:07
Oceń:

Popieram. Ważniejsze było boisko niż doświetlenie przejść dla pieszych.