29.11.2017 08:41 0 Redakcja

Z Gdańska do Lwowa w półtorej godziny

Źródło: Airport.gdansk.pl

Lwów jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków ukraińskich miast. Niestety, w przypadku Pomorza dotąd nie istniało bezpośrednie połączenie lotnicze, umożliwiające taką wizytę, przez co wiele osób rezygnowało z podróży. Teraz może się to zmienić za sprawą bezpośredniego lotu na zachodnią Ukrainę.

Przepiękne zabytki, wszechobecny duch dziejów i wiele atrakcji turystycznych – to wszystko będzie bardziej dostępne dla podróżnych z Pomorza już wiosną 2018 roku. Na 26 marca zaplanowano inauguracyjny lot z Gdańska do Lwowa. Już teraz można kupować bilety online na stronie internetowej przewoźnika, którym będzie węgierska linia Wizzair.

Samoloty do Lwowa będą latać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Podróż w jedną stronę będzie trwać około półtorej godziny. Start z Gdańska jest przewidywany na godzinę 10:35.

Oferta węgierskiego przewoźnika z pewnością będzie się cieszyć powodzeniem wśród turystów. Jednak powinni się nią zainteresować również przedsiębiorcy z Pomorza, którzy coraz częściej prowadzą interesy na Ukrainie. Można zatem przewidywać, że loty do Lwowa będą chętnie wybieranym kierunkiem przez Pomorzan.

Przypomnijmy, że zimowy rozkład lotów 2017/2018 został wzbogacony m.in. o połączenia z Gdańska do Wilna czy Lizbony. O szczegółach pisaliśmy w tym artykule.

Lwów to jeden z największych ośrodków na zachodniej Ukrainie. Liczy ponad 730 tysięcy mieszkańców i jest siódmym największym miastem w tym kraju. Historia Lwowa sięga XIII wieku. W ciągu minionych stuleci miasto było częścią m.in. Królestwa Polskiego, Węgier i Austro-Węgier. W latach 1920–1945 było stolicą Małopolski Wschodniej, pozostając pod okupacją hitlerowską i sowiecką. Od 1991 roku leży w granicach Ukrainy. Przed wybuchem II wojny światowej Lwów był ośrodkiem wieloetnicznym i wielokulturowym. Liczne zabytki zostały wniesione przez Polaków, czego przykładem może być Teatr Wielki czy Lwowska Galeria Sztuki. Obecnie Lwów stanowi największe skupisko polskiej mniejszości na Ukrainie. W 1998 roku lwowskie historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...