24.11.2017 13:31 2 Redakcja / TTM

Wejherowo i okolice na czerwono – kolejna wystawa lokalnych fotografów

Fot. TTM

Nadmorska Grupa Fotograficzna podsumowała swój ostatni projekt, organizując wernisaż. Od czwartku (23 listopada) w Filharmonii Kaszubskiej można oglądać wystawę pod nazwą "Wejherowo i powiat wejherowski w kolorze czerwonym".

Czerwony jest kolorem bardzo rzucającym się w oczy. Chcieliśmy w ten sposób nadać zdjęciom znanych nam miejsc pewien charakter, dodając jednocześnie akcent, który je spaja – tłumaczy zamysł wystawy Bożena Olszewska, prezes Nadmorskiej Grupy Fotograficznej.

W projekt, oprócz miłośników fotografii, włączyło się również wejherowskie muzeum, które umożliwiło grupie przeprowadzenie warsztatów. Z kolei miejsce pod wystawę udostępniła Filharmonia Kaszubska.

Staramy się wspierać w ten sposób różne stowarzyszenia, organizacje, fundacje, a szczególnie te o charakterze twórczym – wyjaśnia Waldemar Czaja, zastępca dyrektora Filharmonii Kaszubskiej. – Przychodzą do nas różne osoby, proponują pewne inspiracje, a my chcemy wychodzić im naprzeciw – dodaje.

Nadmorska Grupa Fotograficzna działa od 2011 roku. Dzięki swoim pracom zapaleńcy starają się promować przede wszystkim to, co lokalne. Jak podkreślają, ich fotografie są dowodem na to, że Kaszuby oraz tutejsi mieszkańcy skrywają prawdziwe piękno. W kręgu pasjonatów znajdują się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, a wszystkich łączy wspólna pasja.

Obecna wystawa potrwa do 13 grudnia. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy wernisaż, który udało się zorganizować Nadmorskiej Grupie Fotograficznej. W poprzednich latach realizowali m.in. projekt o nazwie "Fotografia z miastem w tle".


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...