12.11.2017 15:15 13 Redakcja

Sromotna porażka Gryfa na Wzgórzu Wolności

Fot. Leszek Spigarski

Niedzielne spotkanie (12 listopada) na Wzgórzu Wolności skończyło się dla wejherowian sromotną porażką. Błękitni Stargard pokonali żółto-czarnych 3:0. Tym samym gryfici zaprzepaścili ostatnią szansę na zwycięstwo w roli gospodarzy, w rundzie jesiennej.

Do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele. Kibice byli świadkami zaledwie kilku podbramkowych sytuacji, niemniej od początku meczu zauważalna była przewaga gości. Przyjezdni w pełni rozegrali się jednak dopiero w drugiej połowie.

Pierwsza bramka padła w 53. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie wykorzystał wówczas Mateusz Węsierski, dzięki czemu Błękitni Stargard wyszli na prowadzenie. Dokładnie 10 minut później pozycję gości umocnił Maciej Więcek, samotnie pokonując obrońców i bramkarza. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 70. minucie za sprawą Grzegorza Szymusika, czym prawdopodobnie odebrał żółto-czarnym resztki woli walki.

W efekcie spotkania Błękitni Stargard zdobyli trzy punkty, które mogą się okazać niezwykle cenne w walce o utrzymanie. Tym samym Gryf Wejherowo nie wykorzystał szansy, by doprowadzić do honorowego zwycięstwa na własnym boisku. W tej rundzie żółto-czarni ani razu nie wygrali jako gospodarze.

Bramki: 53. Węsierski, 63. Więcek, 70. Szymusik

Kartki: 56. Leleń (WEJ) – 68. Węsierski (BSS), 82. Szymusik (BSS)

Gryf Wejherowo: Leleń – Nadolski, Ptak, Trąbka, Wicki, Wicon (76. Małolepszy), Goerke, Maciejewski (74. Koszałka), Regliński, Gabor, Gierszewski. Rezerwowi: Duda,Banaszek, Okuniewicz

Błękitni Stargard: Rzepecki – Liskiewicz, Skórecki, Wojtasiak (73. Karmański), Mosiejko, Więcek (79. Wiśniewski), Fadecki (90. Orłowski), Pustelnik, Gutkowski, Szymusik, Węsierski (85. Magnuski). Rezerwowi: Ufnal, Burzyński, Rogala, Wiśniewski

Sędziowie: Łukarz Kużma (Białystok)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...