06.11.2017 10:00 0 Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino

Za nami I Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino

mat. pras.

W sobotę (4 listopada) w hali widowiskowo-sportowej w Luzinie rozegrany został po raz pierwszy turniej tenisa stołowego o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino pana Bartłomieja Formeli. W zawodach uczestniczyło 28 zawodników i zawodniczek rywalizujących w dwóch kategoriach Open Mężczyzn i Open Kobiet.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał osobiście Bartłomiej Formela, który życzył wszystkim zawodnikom sukcesu i radości z gry. Zawody zdominowali zawodnicy luzińskiej sekcji tenisa stołowego, którzy pięciokrotnie stanęli na podium.

W kategorii open kobiet zwyciężyła Katarzyna Płotka. Druga była Magda Płotka, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Małgorzata Fidala. Wszystkie trzy zawodniczki występują na co dzień w drugoligowej drużynie kobiet KTS-K GOSRiT Luzino.

W kategorii open mężczyzn, zarówno w grze o pierwsze miejsce, jak i o trzecie, spotkali się zawodnicy luzińskiego klubu z zawodnikami ATS Rumia, grającymi na co dzień w III lidze. Zwycięzcami pojedynków zostali luzinianie. W meczu o pierwsze miejsce Przemysław Dosz pokonał po zaciętym i emocjonującym meczu 3:2 Krzysztofa Konkel, a Marek Rybaczek 3:1 Radosława Orzęckiego.

Po zakończonym turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a najmłodsi uczestnicy – słodkie upominki.

Open Kobiet:

1 - Katarzyna Płotka KTS-K GOSRiT Luzino

2 - Magda Płotka KTS-K GOSRiT Luzino

3 - Małgorzata Fidala KTS-K GOSRiT Luzino

Open Mężczyzn:

1 - Przemysław Dosz KTS-K GOSRiT Luzino

2 - Krzysztof Konkel ATS Rumia

3 - Marek Rybaczek KTS-K GOSRiT Luzino

Turniej pocieszenia:

1 - Konrad Gałecki AZS AWFiS Gdańsk

Organizatorem turnieju była sekcja tenisa stołowego KTS-K GOSRiT Luzino, a sędzią głównym – Waldemar Płotka.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...