Wiadomości

Wejherowski szpital zyska sprzęt warty miliony złotych

2017-10-20 10:45 Redakcja/Pomorskie.eu
Wejherowski szpital zyska sprzęt warty miliony złotych
Fot. archiwum

Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie jest jedną z trzech placówek na Pomorzu, która otrzyma doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Całkowity koszt modernizacji SOR-ów, obejmującej również szpitale w Gdyni i Kościerzynie, wynosi 15 milionów złotych.

Ma być przede wszystkim bezpieczniej. Dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej, która dotrze do wejherowskiego szpitala w 2018 roku, pacjenci SOR-u będą szybciej i dokładniej diagnozowani. W razie konieczności, ich życie będzie ratowane za pomocą nowoczesnego sprzętu. Poprawi się też komfort pracy personelu medycznego. Całkowity koszt projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przekroczy 3 miliony złotych.

Środki zostaną wydane m.in. na: kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory oraz ultrasonografy – informuje serwis informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Z kolei na SOR w gdyńskim Szpitalu św. Wincentego a Paulo zaplanowano remont, który obejmie m.in. wymianę kluczowych instalacji i zakup aparatury medycznej. Natomiast w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przybędzie łóżek oraz stanowisk do obserwacji pacjentów. Zostanie też m.in. dobudowana zewnętrzna winda. Tamtejszy SOR również zyska nowy sprzęt. Program inwestycyjny ma się zakończyć w 2020 roku.

Redakcja/Pomorskie.eu

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (11)

Pielęgniarka 2017.10.23 00:21
Oceń:

Sprzęt sprzętem....personelu brak...dodatków pieniężnych obiecanych brak....
Są jeszcze poważniejsze sprawy jak np.bezpieczeństwo i zdrowie dzieci z chirurgii dziecięcej,które po zabiegach są przewożone szpitalnymi korytarzami w piwnicach gdzie biegają koty ,szczury itp...jak zgoda na przeniesienie tego oddziału ma się z przyjęciem tej procedury przez sanepid????Ludzie czy to jest normalne???Rodzice czy nie boicie się o swoje dzieci??Szpital pewnie stać zapłacić karę za niezgodności....ale czy Ciebie rodzicu będzie stać zapłacić za leczenie w razie jakichkolwiek powikłań...a szpital wyprze się win...

lover 2017.10.20 20:17
Oceń:

i to bardzo dobra wiadomość, tak trzymać

tedy bear 2017.10.20 20:14
Oceń:

A w oddziale ratunkowym jest tylko jeden lekarz ze specjalizacją z medycyny ratunkowej-Wejherowo, nawet nie wiecie kto was leczy

MrM 2017.10.20 15:53
Oceń:

Na SORze to można czasem korzeni dostać, dostałem kilka razy skierowanie lekarza na SOR i czekałem po 5-8 godzin. Rozumiem, że to nie ich wina, bo personelu brak, ale ta sytuacja jest zbyt często, ale ja mam takiego pecha.

Jaaaaaa 2017.10.20 15:00
Oceń:

Tak. My Polacy. Ż gorączka albo bólem paluszka nie chce się nam czekać w przychodni więc lecimy na sor. Tam niestety kolejka. Ale przecież jak można czekać w kolejce ! Paskudny kraj i ludzie którzy chcieli by wszystko od razu na już!!! Ja byłam wczoraj na sorze orolaryngologicznym . Godz 22 . Przyjęta zostałam w ciagu niespełna 5 minut . Przemila Pani doktor i rownie uprzejma pielęgniarka. Obie pomimo późnej pory z uśmiechem na twarzach. Spędziłam na oddziale noc . Kilkukrotnie pielęgniarka przychodziła sprawdzić jak się czuje . Opieka na prawdziwą 6 z serca !!!
A jeśli ktoś z wielkim żalem i jeszcze większym tonem oczekuje przyjęcia w minutę no przepraszam cudów nie ma. Wystarczy trochę empati, lekarze to też ludzie ! Również mają prawo być zmęczeni i oczekiwać szacunku! Nie ich wina jest system NFZ u w naszym kraju!!! Pozdrawiam

.... 2017.10.20 13:51
Oceń:

Moze i zyska nowy sprzęt ale itak wpoczekalni bedzie można umrzeć zanim zostanie się przyjętym. Bzdurą jest sądzić ze teraz pacjenci będą szybciej i lepiej diagnozowani.

prawda 2017.10.20 12:14
Oceń:

a moze napiszecie o przekretach dyrektora szpitala w wejherowie ze nie placi zembalowego i innyej kasy co od panstwa dostal!!!

prawda2 2017.10.22 15:22
Oceń:

Chyba trzeba nasłać inspektora pracy bo inaczej nic się nie zmieni

Marko 2017.10.20 12:10
Oceń:

Być może będzie tak,że pacjent będzie się leczył i ratował sam ...bo skoro sprzęt coraz lepszy ?

Pielęgniarka 2017.10.20 12:02
Oceń:

Wszystko pięknie...nowe oddziały..nowy sprzęt....a czy nowy personel także idzie w parze....jeszcze trochę a korzystać z tego sprzętu będzie dużo więcej pacjentów,tylko czy obsługujących nie będzie coraz mniej...