13.10.2017 09:35 68 Redakcja

Ciężko ranna 41–latka po wypadku w Dąbrówce

Fot. TTM

Na ulicy Podpułkownika Ryszarda Lubowiedzkiego w Dąbrówce (gmina Luzino) doszło do poważnego wypadku. Potrącona została 41–letnia kobieta, a samochód dostawczy wylądował na boku w przydrożnym rowie.


Aktualizacja: 13 października, godzina 11:10

Poszkodowana w wypadku kobieta zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca jadąc z Dąbrówki w kierunku Robakowa, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i potrącił, najprawdopodobniej idącą po prawidłowej stronie jezdni, kobietę. Niewykluczone, że 21-latek jechał zbyt szybko. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu.


Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło w piątek (13 października) przed godziną 7:00. Na miejscu okazało się, że jadący fiatem ducato 21–latek potrącił 41–letnią pieszą. Kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Policjanci sprawdzą szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Jak na razie wiadomo jedynie, że 21-letni kierowca, najprawdopodobniej dostawca pieczywa, był trzeźwy.

Za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć drugiej osoby, może grozić od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...