13.10.2017 09:35 68 Redakcja

Ciężko ranna 41–latka po wypadku w Dąbrówce

Fot. TTM

Na ulicy Podpułkownika Ryszarda Lubowiedzkiego w Dąbrówce (gmina Luzino) doszło do poważnego wypadku. Potrącona została 41–letnia kobieta, a samochód dostawczy wylądował na boku w przydrożnym rowie.


Aktualizacja: 13 października, godzina 11:10

Poszkodowana w wypadku kobieta zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca jadąc z Dąbrówki w kierunku Robakowa, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i potrącił, najprawdopodobniej idącą po prawidłowej stronie jezdni, kobietę. Niewykluczone, że 21-latek jechał zbyt szybko. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu.


Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło w piątek (13 października) przed godziną 7:00. Na miejscu okazało się, że jadący fiatem ducato 21–latek potrącił 41–letnią pieszą. Kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Policjanci sprawdzą szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Jak na razie wiadomo jedynie, że 21-letni kierowca, najprawdopodobniej dostawca pieczywa, był trzeźwy.

Za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć drugiej osoby, może grozić od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...