13.10.2017 08:38 7 Redakcja/KMP Gdańsk

Ukraińcy pobili współlokatora i grozili mu śmiercią

Zdjęcie ilustracyjne - źródło: policja.pl

Dwaj obywatele Ukrainy w wieku 21 i 22 lat uwięzili swojego znajomego, skrępowali mu taśmą ręce, a następnie wywieźli go do parku, pobili i grozili śmiercią. Decyzją sądu mężczyzn osadzono w areszcie na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend (7/8 października), w godzinach nocnych. Obu mężczyzn zatrzymali w poniedziałek (9 października) nad ranem kryminalni z komisariatu w Gdańsku-Wrzeszczu.

Pracujący nad sprawą policjanci i prokuratorzy ustalili, że między mężczyznami doszło do awantury. W pewnym momencie współlokatorzy 26-latka skrępowali mu taśmą ręce, wywieźli do parku, bili i grozili pozbawieniem życia. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego obywatela Ukrainy, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała – informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zebrany w tej sprawie materiał został przekazany prokuraturze. Mężczyźni usłyszeli od prokuratora rejonowego z Gdańska-Wrzeszcza zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Obaj zatrzymani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie sprawców na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...