12.10.2017 17:30 3 Redakcja

Puck: Winda połączy piętra budynku internatu

TTM

Niepełnosprawni wychowankowie puckiego ośrodka szkolno-wychowawczego łatwiej będą mogli się przemieszczać w budynku placówki. Powiat uzyskał dofinansowanie na budowę windy zewnętrznej.

Powiat pucki pozyskał dofinansowanie w kwocie 100 tysięcy złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu w internacie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku będzie możliwy montaż windy przyściennej. To ważne, gdyż część tego budynku została doraźnie dostosowana do potrzeb zakwaterowania 15 niepełnosprawnych wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku.

Wychowankowie SOSW spędzają w budynku internatu pełnych pięć dni, od poniedziałku do piątku, z przerwami na zajęcia, gdzie dowożeni są specjalnie przystosowanym busem – wyjaśniają przedstawiciele starostwa. – Budowa windy ma ułatwić osobom niepełnosprawnym przemieszczanie się po budynku oraz umożliwić swobodne wchodzenie i wychodzenie do obiektu.

TTM

Zaprojektowana winda będzie zewnętrzna i przyścienna, dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Zakończenie inwestycji wstępnie określono na koniec 2018 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...