12.10.2017 12:35 0 Redakcja/pomorskie.eu

Studenci z Pomorza mogą liczyć na dodatkowe pieniądze

Fot. archiwum/mat. pras.

Zarząd województwa pomorskiego przyjmuje wnioski o przyznanie stypendiów studentom z Pomorza. Nowością jest premiowanie osób kontynuujących naukę w rodzimym województwie.

Stypendia dla uzdolnionych studentów są przyznawane z puli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego od 15 lat. Natomiast nowością, która obowiązuje od 2017 roku, jest premiowanie wyboru jednej z pomorskich uczelni.

Aby otrzymać stypendium, należy uzyskać średnią ocen nie mniejszą niż 90% średniej możliwej do osiągnięcia na danym kierunku. Premiowane są także znaczące osiągnięcia artystyczne lub naukowe oraz oświadczenie o zamieszkiwaniu na terenie województwa pomorskiego.

Dodatkowe punkty można otrzymać za studiowanie na pomorskiej uczelni, czym Urząd Marszałkowski chce zachęcić żaków do stawiania na Pomorze. Stypendium mogą otrzymać osoby kontynuujące studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia jednolite magisterskie, zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych – czytamy na stronie internetowej województwa pomorskiego.

Łącznie na stypendia zarezerwowano 130 tysięcy złotych. Maksymalna kwota dofinansowania dla żaków wynosi 380 złotych. Wsparcie będzie wypłacane przez dziewięć miesięcy roku akademickiego 2017/2018.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 27 października – osobiście, w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (ul. Okopowa 21/27, Gdańsk) lub drogą pocztową, w kopercie z dopiskiem: „Wniosek o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla studentów – mieszkańców województwa pomorskiego (Departament Rozwoju Gospodarczego)”.

O jednogłośnym podjęciu decyzji ws. przyznania stypendiów dla studentów, z uwzględnieniem miejsca zamieszkania na Pomorzu, pisaliśmy w tym artykule. Szczegóły dotyczące uzyskania wsparcia można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...