11.10.2017 19:15 8 Redakcja

"Budowa ekspresówki przez Kaszuby jest wstrzymana"

Archiwum

Niewesołe informacje płyną z pomorskiego samorządu. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok warszawskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nie zgadzał się z decyzją środowiskową dla Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Według władz województwa oznacza to, że budowa drogi ekspresowej przez Kaszuby została wstrzymana.

Budowę Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta planowano od lat. Jak podaje serwis prasowy urzędu marszałkowskiego województwa pomorskiego, w grudniu 2014 roku gdański oddział Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję środowiskową, na mocy której możliwe było wytyczenie nowej trasy przez Pomorze.

W 2015 roku cztery osoby oraz jedna instytucja zaskarżyły tę decyzję. Instytucją rozpatrującą zażalenie była Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która decyzję RDOŚ w Gdańsku podtrzymała. Jednak i ten wyrok został podważony przez wnioskodawców, którzy ze swoim odwołaniem zgłosili się do WSA w Warszawie. Wyrok WSA nakazał GDOŚ ponowne rozpatrzenie sprawy, przyznając rację skarżącym – czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

W roku 2016 GDOŚ nie zgodził się z wyrokiem WSA i wystąpił do NSA o kasację wyroku. Z kolei 10 października 2017 roku to NSA uchylił wydany wcześniej wyrok WSA, ale jednocześnie nakazał jego ponowne rozpatrzenie przez ten sam sąd.

W związku z tym, że sprawa będzie podejmowana na nowo, można spodziewać się kolejnych opóźnień w przeprowadzeniu przetargu oraz budowie drogi – podsumowuje zespół prasowy marszałka.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...