10.10.2017 11:44 7 Redakcja/TTM

Przybywa utwardzonych dróg i chodników w gminie Wejherowo

Fot. TTM

Ponad 600 tysięcy złotych – tyle wydała gmina Wejherowo na najnowsze inwestycje drogowe w Bolszewie i Zbychowie. Ich realizacja w dużej mierze jest spełnieniem oczekiwań mieszkańców, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na nową infrastrukturę.

W ramach modernizacji została przede wszystkim utwardzona ulica Sienkiewicza w Bolszewie. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali naprawdę długo.

Płyty, które mieliśmy tutaj poprzednio, były podziurawione i niekompletne. Dlatego wszyscy cierpliwie czekaliśmy na nową nawierzchnię i jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Urszula Blok, wiceprzewodnicząca rady gminy Wejherowo.

Oprócz nowej nawierzchni, powstało również wyznaczone przejście dla pieszych, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu. Łączny koszt inwestycji przekroczył 600 tysięcy złotych, na co składało się również wykonanie kanalizacji deszczowej.

Mamy przykład kolejnej drogi, która jest w pełni uzbrojona. W tej chwili jakość i liczba dróg utwardzonych w gminie jest już znaczna – podkreśla Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo.

Kolejną inwestycją był chodnik wykonany wzdłuż drogi powiatowej w Zbychowie, który powstał w ramach większego projektu gminnego. Projekt podzielono na trzy etapy. Pierwszy zakończono w 2016 roku, a drugi – w bieżącym roku. Niebawem powinien być kontynuowany kolejny, trzeci etap.

Chodnik powstaje, by poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się w Zbychowie, wzdłuż drogi powiatowej. Stąd też porozumienie z powiatem wejherowskim o wspólnej realizacja zadania – wyjaśnia Maciej Milewski, zastępca wójta gminy Wejherowo.

Większość, bo 2/3 środków wyłożyła gmina Wejherowo, a 1/3 – powiat wejherowski. Koszt budowy to ponad 80 tysięcy złotych. Zadanie było realizowane na wniosek mieszkańców i z myślą o ich bezpieczeństwie. W ramach inwestycji wykonano 200 metrów chodnika.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...