09.10.2017 17:46 21 Redakcja

Dwa wypadki na "szóstce", kierowca uwięziony w kabinie

TTM

Do dwóch poważnych wypadków doszło w poniedziałkowe popołudnie (9 października) na drodze krajowej numer sześć, pomiędzy Godętowem a Wejherowem. Niestety, nie obyło się bez poszkodowanych.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów w okolicy Godętowa wejherowscy strażacy otrzymali po godzinie 15:30. Na miejsce zostały wysłane wozy bojowe. Po drodze, w Bolszewie, zauważyli jednak kolejne zdarzenie.

Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych – relacjonuje kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. – Na miejscu został jeden z zastępów, do pomocy posłano kolejne. W wyniku tego zdarzenia do szpitala na badania pogotowie zabrano dwie osoby.

Tymczasem na miejsce wypadku, do którego doszło przed Godętowem, dotarli wcześniej wezwani strażacy. Okazało się, że w tym miejscu czołowo zderzyły się dwa samochody ciężarowe.

Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie pojazdu – podaje rzecznik wejherowskiej PSP. – Przy użyciu sprzętu hydraulicznego strażacy uwolnili go z potrzasku. Osoba ta została zawieziona przez pogotowie do szpitala.

Na czas trwania akcji strażaków droga krajowa była zablokowana, ruch pojazdów skierowano na objazdy. Przyczyny obu wypadków zbada wejherowska policja.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...