21.09.2017 17:25 1 Redakcja

Festiwal militarny pomysłem na nowy sezon turystyczny

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Po wakacjach przyszedł czas nie tylko na podsumowanie letnich miesięcy w branży turystycznej, ale i na rozpoczęcie planowania kolejnego sezonu. Działacze Lokalnej Organizacji Turystycznej Kaszuby Północne już mają pomysły na to, jak w przyszłym roku przyciągnąć jeszcze większą liczbę turystów.

Przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wstępnie podsumowali tegoroczny sezon wakacyjny.

Chłodne i kapryśne lato nie odstraszyło turystów, a branża liczy zyski. Wstępnie szacuje się, że najwięcej zyskali restauratorzy oraz operatorzy atrakcji turystycznych z biletowanym wstępem, a pomorskie ponownie było najchętniej wybieranym regionem na wakacje – podali.

Członkowie organizacją zauważają, że paradoksalnie to właśnie niesprzyjająca pogoda pozytywnie wpływa na mobilność turystów. Jak się okazuje, szukają oni alternatywnych form spędzania czasu, chętniej korzystają z przygotowanej oferty i organizują wycieczki po regionie.

Nic więc dziwnego, że działacze branży turystycznej z Nordy już teraz planują kolejny sezon. Podczas wrześniowego spotkania podsumowującego lato na Kaszubach Północnych, przedstawiciele miejscowego LOT-u omawiali organizację Festiwalu Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych, którego twórcą jest Stowarzyszenie Kaszuby Północne.

Szlak turystyczny obejmuje miejsca i obiekty związane z dziedzictwem wojennym i wojskowym. Wydaje się, że organizacja festiwalu, podczas którego punkty szlaku będą animowane przez dwa, trzy weekendowe dni przyszłego roku, będzie służyć rozpowszechnieniu tego produktu turystycznego i promocji naszego regionu – podaje serwis prasowy LOT Kaszuby Północne.

Podczas dyskusji padła propozycja, by taki festiwal zorganizować w czerwcu. Co prawda miesiąc ten jedynie „zahacza” o wakacje, ale pomorska branża turystyczna zgodnie podkreśla, że tzw. sezon wysoki zdecydowanie się rozszerzył się o takie miesiące, jak: maj, wrzesień czy nawet październik.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...