21.09.2017 10:40 0 wladyslawowo.pl / redakcja

Za nami II Maraton Północy

Źródło: wladyslawowo.pl

Prawie 130 śmiałków z całego kraju stanęło na starcie II Maratonu Północy, który miał miejsce w niedzielę 17 września, a którego trasa wiodła od latarni morskiej w Helu do latarni morskiej w Rozewiu. Zmagania jako pierwszy ukończył Mirosław Kowalski ze Szczicnka.

Biegnąca w głównej mierze wzdłuż Półwyspu Helskiego trasa, pozornie łatwa, potrafi dać się we znaki, szczególnie jeśli chodzi o końcowe kilometry, gdzie podbiegi wydają się nie mieć końca. Jednak ci, którym udało się ukończyć bieg, na metę dotarli wymęczeni, ale szczęśliwi.

Najszybszym uczestnikiem II Maratonu Północy okazał się Mirosław Kowalski ze Szczecinka, który królewski dystans 42 kilometrów i 195 metrów przebył w czasie 3:06:31. Za nim uplasował się Adam Hatłas z Gdyni (3:12:44). Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Przybylski z Boreczna (3:14:26). Pierwszą kobietą na mecie była Edyta Wilk z Dąbrowy Górniczej (3:42:47). Najlepszym zawodnikiem z Gminy Władysławowo okazał się Waldemar Abucewicz z Władysławowa (3:17:08), który zajął czwarte miejsce.

Uczestnikom przypadł do gustu kameralny charakter imprezy, podkreślali też respektowanie zasad fair-play na trasie. Wielu zapowiedziało już swój udział w przyszłorocznej, III edycji Maratonu Północy.

Organizatorem II Maratonu Północy było Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie. Wydarzenie współorganizowała Gmina Hel, Gmina Jastarnia, UKS Bliza Władysławowo oraz UKS Mewa Władysławowo.