21.09.2017 11:41 9 Redakcja / TTM

Reda: Przebudowa głównego skrzyżowania coraz bliżej, będa utrudnienia

fot. TTM

Ruszają prace drogowe związane z przebudową skrzyżowania krajowej szóstki z ulicą Pucką i Cechową w Redzie. Na początku zostanie zmodernizowany chodnik, powstanie też dodatkowy pas w kierunku Pucka. Choć roboty drogowe będą prowadzone głównie w nocy, to trzeba się liczyć z utrudnieniami.

W przyszłości skręcając w ulicę Pucką, a więc zjeżdżając na trasę prowadzącą w stronę Półwyspu Helskiego, będzie można skorzystać z dwóch prawoskrętów. Planowana jest również poprawa wyjazdu z ulicy Cechowej. Pojawiły się już pierwsze oznaczenia geodezyjne sygnalizujące rozpoczęcie modernizacji najbardziej ruchliwego skrzyżowania w Redzie.

Lada dzień, w zależności od pogody, rozpoczną się prace związane z przebudową chodnika w rejonie przystanku za kościołem. Będzie on budowany na nowym nasypie, dlatego ruszą prace ziemne wraz z przebudową schodów – informuje Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza. – Rozpoczną się też roboty telekomunikacyjne, które będą ograniczone do chodników i poboczy – dodaje.

W związku z modernizacją, jak na razie utrudnienia będą dotyczyć głównie pieszych, którzy w przyszłości zyskają nowe przejścia oraz sygnalizację świetlną. Ruszyła również przebudowa kanalizacji deszczowej.

Do końca września będą trwały prace instalacyjne związane z kanalizacją deszczową, a po zakończeniu tych prac, zgodnie z harmonogramem, 2 października nastąpi frezowanie nawierzchni. Wszystko zależne jest jednak od pogody, dlatego mogą wystąpić przesunięcia – wyjaśnia zastępca burmistrza.

Natomiast nadchodzące roboty drogowe mają być prowadzone głównie w godzinach nocnych, od 22:00 do 5:00, by zminimalizować utrudnienia. Jak podkreśla samorząd, wykonawca będzie musiał się stosować do projektu organizacji ruchu w taki sposób, aby nie zamykać całości jezdni.

Ten etap inwestycji ma się zakończyć do końca 2017 roku. Kolejne prace, zgodnie z harmonogramem, zostaną zrealizowane najprawdopodobniej jeszcze przed początkiem letniego sezonu turystycznego. Wartość inwestycji to około trzy miliony złotych, z czego większość stanowią środki zewnętrzne.

Przypomnijmy, że właścicielem działki, przy której prowadzone są prace, jest prywatny inwestor. To właśnie on wyłożył pieniądze na budowę niezbędnej infrastruktury drogowej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...