13.09.2017 13:00 36 Redakcja

Wejherowo: Potrącone dziecko na ulicy Wałowej

Fot. czytelnik

W środowe (13 września) południe na ulicy Wałowej w Wejherowie doszło do potrącenia dziecka przez samochód osobowy. Na miejsce udała się między innymi policja i prokurator.


Aktualizacja 15.09 – godz. 13:30

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 6-latek jadąc rowerkiem ulicą Północną, a dokładniej łącznikiem od strony Placu Jakuba Wejhera, uderzył w prawy bok samochodu marki Toyota, który jechał ulicą Wałową – wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy samochodu, był trzeźwy – dodaje.

Sprawą zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.


Jak informują świadkowie zdarzenia, jadącego rowerem chłopca w wieku 6 lat potrącił samochód osobowy. Na miejsce od razu udali się policjanci, załoga karetki pogotowia oraz strażacy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wina zdarzenia mogła leżeć po stronie chłopca.

Zgłoszenie o potrąceniu na ulicy Wałowej otrzymaliśmy tuż po godzinie 12:00. W wyniku tego zdarzenia, najprawdopodobniej z udziałem samochodu osobowego, ucierpiało dziecko – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Poszkodowanemu chłopcu, który przebywał z opiekunem, na miejscu udzielono pomocy medycznej, po czym został on przewieziony do szpitala. Policja będzie ustalać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...