Wiadomości

Wejherowo: Potrącone dziecko na ulicy Wałowej

2017-09-13 13:00 Redakcja
Wejherowo: Potrącone dziecko na ulicy Wałowej
Fot. czytelnik

W środowe (13 września) południe na ulicy Wałowej w Wejherowie doszło do potrącenia dziecka przez samochód osobowy. Na miejsce udała się między innymi policja i prokurator.


Aktualizacja 15.09 – godz. 13:30

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 6-latek jadąc rowerkiem ulicą Północną, a dokładniej łącznikiem od strony Placu Jakuba Wejhera, uderzył w prawy bok samochodu marki Toyota, który jechał ulicą Wałową – wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy samochodu, był trzeźwy – dodaje.

Sprawą zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.


Jak informują świadkowie zdarzenia, jadącego rowerem chłopca w wieku 6 lat potrącił samochód osobowy. Na miejsce od razu udali się policjanci, załoga karetki pogotowia oraz strażacy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wina zdarzenia mogła leżeć po stronie chłopca.

Zgłoszenie o potrąceniu na ulicy Wałowej otrzymaliśmy tuż po godzinie 12:00. W wyniku tego zdarzenia, najprawdopodobniej z udziałem samochodu osobowego, ucierpiało dziecko – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. Daniel Fot. Daniel
Fot. Daniel Fot. Daniel
Fot. Daniel Fot. Daniel
Fot. Daniel Fot. Daniel
Fot. Daniel Fot. Daniel
Fot. Daniel
Fot. Daniel
Fot. Daniel
Fot. Daniel
Fot. Daniel

Poszkodowanemu chłopcu, który przebywał z opiekunem, na miejscu udzielono pomocy medycznej, po czym został on przewieziony do szpitala. Policja będzie ustalać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (36)

Ojejku 2017.09.15 12:35
Oceń:

a to po wejherowskiej starówce wolno jeździć rowerami bez żadnej znajomosci przepisów drogowych ? Wejherowscy piesi to temat rzeka czuja się jak święte krowy i na rzeźnickich sami się kurde pchają pod maskę i nikt z tym nic nie robi

mimi 2017.09.14 15:03
Oceń:

A gdzie rodzice? Sensacja wejherowska:)

STEFAN 2017.09.14 09:41
Oceń:

Prawda jest taka, że ul. Wałową jeździ mnóstwo pojazdów bez identyfikatora upoważniającego na przejazd tą ulicą. To jeszcze pół biedy, ponieważ kierowcy prowadzą pojazd z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu. Wydzielony jest jeden pas dla pojazdów, natomiast kierowcy jeżdżą również po pasie, który jest wydzielony dla pieszych, nie zwracając uwagi, czy na pasie znajdują się piesi, niejednokrotnie zmuszając pieszego do ustąpienia miejsca pojazdowi.

ja 2017.09.14 18:25
Oceń:

Ludzie jeżdżą i parkują w Wejherowie jak chcą i gdzie chcą. Jest tylko jedna rada - zwiększyć ilość lotnych patroli Straży Miejskiej i walić mandaty. Na Wałowej obserwuję to, o czym Pan pisze od początku powstania nowej nawierzchni, aż dziw że dopiero teraz coś takiego tam się wydarzyło, bo często jest rzeczywiście bardzo niebezpiecznie.

anonim 2017.09.13 22:43
Oceń:

Przykro mi z powodu Pani uszczerbku na zdrowiu i rozumiem złość spowodowaną przez tego nierozważnego i nieodpowiedzialnego rowerzystę, ale szczerze mówiąc nie rozumiem tego 'hejtu' tylko na rowerzystów. Równie dobrze powinni wziąć się za wszystkich biorących udział w ruchu, zarówno za rowerzystów jak i pieszych. Piesi również nie mają OC, a poruszają się równie bezmyślnie i niebezpiecznie co rowerzyści i także mogą sobie uciec z miejsca zdarzenia. A wypadek mógłby się zdarzyć przez taką osobę, nie tylko poruszającą się na rowerze. Przyznam, że sama jeżdżę na rowerze nie tylko dla sportu, ale też choćby po zakupy itp. Gdy tylko mogę jadę po ścieżce rowerowej, więc co mam powiedzieć kiedy pieszy mi wchodzi nagle w drogę (a szczyt głupoty jest chodzenie z głową w telefonie) i nie raz przez to miałam sytuacje niebezpieczne, a osoba która weszła mi w drogę? Nie spytała czy wszystko w porządku, nie przeprosiła. A jeszcze gorzej jeśli jeszcze powie, ze sama sobie jestem temu winna. A jak jadę chodnikiem to jadę wolno i spokojnie czekam na możliwość ominięcia pieszego (co raz z nie wiadomych mi przyczyn zostałam zwyzywana przez osobę poruszającą się pieszo). To czego większości brakuje to kultury na drodze (nie tylko asfaltowej), odpowiedzialności oraz empatii, bo właśnie przez to mamy takie sytuacje, a z powodu jednego konkretnego sprawcy wszystkich pakujemy do jednego wora. Więc pamiętajmy, że nie tylko rowerzyści doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji i nauczmy się odpowiedzialności i kultury. A jak już mają się brać to nie tylko za rowerzystów.

Michał 2017.09.14 23:41
Oceń:

Problem w tym, że zarówno za kierowców czy pieszych się biorą, choć moim zdaniem w niewielkim stopniu. Za to za rowerzystów nie biorą się wcale, są bezkarni. Nie jest tak, jak Pani piszę, że piractwo rowerzystów sprowadza się do pojedynczych przypadków, wręcz przeciwnie staje się coraz bardziej powszechne, choćby przejazd przez przejście dla pieszych, nawet przy czerwonym świetle. Prawdą jest, że wielu pieszych spaceruje ścieżką rowerową, choć moim zdaniem sytuacja pod tym względem się poprawia. Tylko czy to ma być usprawiedliwieniem dla rowerzystów, tym bardziej, że niektórzy zamiast ścieżką jeżdżą chodnikiem lub ulicą. Według Pani rowerzyści mają być nie tylko bezkarni, ale także ponad krytyką.

anonim 2017.09.15 12:48
Oceń:

Panie Michale, przede wszystkim Pan w ogóle mnie nie zrozumiał. Tu nie chodzi o to czy ktoś porusza się pieszo, rowerem, samochodem, deskorolką czy hulajnogą. Chodzi o to jakimi ludźmi jesteśmy. Jedni się przejmują i starają się jeździć bezpiecznie, ale są też osoby bezmyślne, egoistyczne. To są tzw. "Święte Krowy" i to oni stwarzają zagrożenie nie tylko na rowerze. I fakt, że sama byłam świadkiem tego, że rowerzysta jedzie chodnikiem zamiast ścieżką i powinien być w takiej sytuacji tak samo karany jak osoba, która mając obok chodnik wchodzi na ścieżkę rowerową (ale i tu i tu nie spotkałam się aby tacy osobnicy zostali ukarani)
Dlatego uważam, że powinno się karać nie tylko rowerzystów, ale i resztę, którzy stwarzają zagrożenie (PODKREŚLAM: nie wykluczam rowerzystów, bo przecież są osoby, które stwarzają niebezpieczeństwo!). Jak nieodpowiedzialny kierowca ucieknie z miejsca wypadku to nikt nie pisze, że wszyscy kierowcy tacy są, że trzeba zaostrzyć kary dla nich, tylko piszą, że przez takich kierowców jak ten trzeba zaostrzyć kary. Niech mi Pan wierzy, że jak wezmą się za rowerzystów to zaraz będzie krytyka na rolkarzy, deskorolkarzy i innych. Technologie idą do przodu, wchodzi na coś moda, którą ludzie bardzo chętnie łapią, a co za tym idzie więcej problemów z bezpieczeństwem na drodze. A taka krytyka na grupę ludzi (w tym przypadku rowerzystów), nie jest w porządku, ponieważ ludzie to czytają i niektórzy wynoszą zdanie, że wszyscy rowerzyści są niebezpieczni i trzeba ich szykanować co do jednego.
A apropo szykanowania pozwolę sobie tylko zwrócić uwagę na jedną sprawę. Napisał Pan (tu zacytuję) "Prawdą jest, że wielu pieszych spaceruje ścieżką rowerową, choć moim zdaniem sytuacja pod tym względem się poprawia." Jako osoba, która często jeździ na rowerze muszę niestety nie zgodzić się z Panem, a chciałabym uwierzyć w to że tak jest. Jak kiedyś jeszcze było znośnie, tak teraz czasami wręcz nie można ludziom zwrócić uwagi, poprosić o zejście z ścieżki rowerowej. Zapewne kojarzy Pan ścieżkę przy rzece Cedron zaraz przy wieżowcach. Miałam taką sytuację - Kobieta z wózkiem spaceruje po ścieżce rowerowej. Grzecznie zwróciłam uwagę, że stwarza niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla dziecka, a przecież tu obok jest chodnik. Na co usłyszałam krzyk, że za kogo ja się uważam, to miejsce jest dla wszystkich, a ona ma prawo chodzić gdzie chce,a akurat chce blisko rzeki. Pytanie do Pana, w tej sytuacji kto jest ponad wszystkim? I powiem Panu jeszcze, że w moim przypadku takie zachowania nie są jednorazowe, a zawsze podchodzę ze spokojem do ludzi. Dlatego pozwoliłam sobie wyrazić swoje zdanie w tym temacie, bo takie zachowanie jest naprawdę przykre i męczące, a z którym niestety częściej spotykam się jako rowerzysta ze strony pieszych niż w odwrotnie.
I nie mam pojęcia czy jeździ Pan często rowerem, ale polecam w przyszłym sezonie spróbować (chociaż 3-4 razy tygodniowo) i zobaczyć jak wygląda sytuacja z tego punktu siedzenia oraz przekonać się że sytuacja nie poprawiła się, a wręcz pogorszyła.
Mam nadzieję, że tym razem wytłumaczyłam swój punkt widzenia dość zrozumiale.

Michał 2017.09.13 22:36
Oceń:

Nie raz sygnalizowałem, że wielu kierowców szarżuje, w miejscach, gdzie powinna być zachowana szczególna ostrożność. Choćby, na parkingu przy Centrum Kaszuby, na wąskich uliczkach. I o dziwo, na ogół tymi kierowcami wcale nie są młodzi mężczyźni lecz kobiety czy starsi mężczyźni. Niestety, w tej kategorii kierowców, kultura jazdy nie jest wysoka. Na Wałowej również zauważyłem to zjawisko. Niestety, zauważyłem również, że po wejherowskich deptakach, jak na ulicach:Sobieskiego, 12 Marca czy Puckiej pomimo zakazu ruchu, niektórzy kierowcy łamią zakaz.

ja 2017.09.14 18:28
Oceń:

Gdzie jest w takich sytuacjach Straż Miejska? Ludzie tak się zachowują, bo nie ponoszą konsekwencji łamania prawa i narażania zdrowia i życia innych na szwank.

Ph 2017.09.13 23:44
Oceń:

Tak się składa, że między 11-17 trzeba mieć pozwolenie od SM, które kierowcy mają bo strażnicy szybciutko reagują. Poza tymi godzinami tylko złotówy zapierdzielają.

margo79 2017.09.13 22:03
Oceń:

Niech zrobią normalny parking k. ZUS-u bez dziur i błota deszczową porą, to np. nie trzeba będzie jechać Wałową, żeby zaparkować na j przed kamienicami, bo tam zostawia swoje samochody dużo osób mających stamtąd blisko pracy.

Kania 2017.09.13 20:50
Oceń:

Rowerzyści powinni być bardziej kontrolowani przez służby mundurowe, bo większość z nich jedzie jak chce i gdzie chce, nie mówić już o przejściach dla pieszych gdzie wjeżdżają wprost pod samochody nie zatrzymując się wcale !

ja 2017.09.14 13:07
Oceń:

Wierze ze sa takie sytuacje, ale w nich najbardziej poszkodowani sa nieostrozni rowerzysci. Za jazde po chodniku jest mandat i nie wierze ze "sluzby mundurowe" przepuszcza okazje zeby poprawic sobie statystyki i go nie wypisac.

Florian 2017.09.13 16:43
Oceń:

Bez względu na to czyja wina.
To deptakiem czy Walowa, oraz kilkoma innymi ulicami wyłączonym z ruchu tak często jeżdżą samochody, ze glowa boli. I nie wierzę, ze wszyscy mają identyfikatory.
I to pod samym nosem Straży Miejskiej.

Poszkodowana przez rowerzystę 2017.09.13 15:49
Oceń:

Powinni się wziąć za rowerzystów! Uprawiają slalomy między ludźmi, dziećmi, obładowanymi w siatki, matki z wózkami. Rok temu wjechał we mnie gnający z góry deptaku, dzięki niemu nam uszkodzony kręgosłup do końca życia. A rowerzyści jak święte krowy. Nie mają OC, jak kogoś potrącą to, o ile nie uciekną, jedynie mandat dostaną.
Błagam! Weźcie się za rowerzystów!
Szkoda dziecka. Oby szybko wyzdrowiał.

ja 2017.09.14 12:58
Oceń:

Nieprawda proszę pani - owszem rowerzysta nie ma obowiązkowego OC, może je sobie wykupić we własnym interesie. I teraz dwie możliwości o ktorych pani pisze
- rowerzysta ucieka i nie zostaje zlapany - w takim razie co za różnica czy miał OC czy nie?
- rowerzysta ucieka i zostaje złapany albo nie ucieka wcale i nie ma OC - w takim przypadku dostaje mandat i OPROCZ tego pani jako poszkodowana ma prawo go podac do sadu o pokrycie strat. Jego osobiscie, nie ubezpieczalnie. I sad odpowiednie odszkodowanie zasadzi.

Michał 2017.09.13 22:10
Oceń:

Nie licz na to, rowerzyści to święte krowy, są bezkarni i nietykalni. Zarówno, policja, straż miejska (chyba tylko w nocy, jak jadą po pijaku, kiedy ulice są puste), jak i media ich nie ruszają. Z pewnością takich potrąceń przez rowerzystów dzikusów było więcej. Ale nikt o tym nie informuje.

ja 2017.09.14 13:10
Oceń:

na pewno wsrod rowerzystow sa czarne owce i nalezy ich karac, ale ja nie o tym - mniej informacji o potraceniach przez rowerzystow po pierwsze dlatego ze pewnie jest ich mniej, po drugie skutki sa zdecydowanie mniej drastyczne niz przy potraceniu przez samochod i zazwyczaj wizyta w szpitalu nie jest konieczna.

Poszkodowana przez rowerzystę 2017.09.14 09:16
Oceń:

Wszystko się zgadza... Ale chodzi choćby o deptak. Jest zakaz wjazdu, który nie dotyczy zaopatrzenia. Czy rowerzyści nie muszą przypadkiem też uważać na znaki? Może jestem w błędzie, ale o ile pamiętam z kursu na kartę rowerową, to już w podstawówce trzeba było znać ich bardzo dużo.
Straż miejska też rowerem jeździ po mieście i po deptaku!
Dlaczego kierowcę samochodu można ukarać w takim razie, a rowerzysty nie? Strach iść chodnikiem, bo nie wiadomo gdzie uciekać. Raz widziałam, jak straż miejska na planu Jakuba Wejhera zareagowała na rowery - kłócili się z babciami małych chłopców na rowerkach. Absurd? Czy tylko na to stać nasze władze? Niech idą się świetnie bawić do Familiady.

ja 2017.09.14 13:00
Oceń:

a skad pani wie że rowerzystów nie karają mandatami za jezdzenie po deptaku? widziala pani jak straznicy miejscy nie zwracali uwagi na rowerzystow na deptaku? to nalezalo sprawe zglosic do SM, ich przelozeni zbadaliby i wyciagneli konsekwencje

Majk 2017.09.13 15:39
Oceń:

Słaba widocznosc i oznakowanie nie zwalnia z myslenia, mijam to miejsce autem kilka razy dziennie i nie raz wyskoczył mi szalony rowerzysta nawet sie nie rozglądajac a ja sie pytam jakim prawej jada rowerem w strefie zakazu ruchu? Nie mowie juz o matkach z podłączonym mózgiem do telefonu a wózek jedzie swoje.. przekraczają predkosc glownie taksowkarze a nie mieszkancy i do tego potracony przez tylne drzwi i wina kierowcy, śmiech na sali

FALKO NINE SIX MC 2017.09.13 15:15
Oceń:

DOWALIC RODZICOM I OPIEKUNOM TAKI MANDAT ZE IM W PIETY PUJDZIE A NAJLEPIEJ POZBAWIC PRAW RODZICIELSKICH JAK NIBY MOZNA POTACIC KOGOS TYLNIMI DRZWIAMI DZIECKO NIE DOPILNOWANE BEZ OPIEKI WJECHALO W TYLNE DRZWI SAMOCHODU I TYLE ZA CHWILE BEDZIE WINNY KIEROWCA JAK AUTO ZAPARKUJE A ROWEZYSTA WJEDZI W NIE NA PARKINGU ?

ja 2017.09.14 18:40
Oceń:

Człowieku, dziecko ma prawo swobodnie poruszać się w miejscu reklamowanym wejherowianom od 2010 roku jako bezpieczny deptak! Do wszystkich komentujących brak opieki rodzicielskiej - nie rozumiecie meritum sprawy. Dziecka nie zawsze da się upilnować, a innych (np. kierowców) nie zwalnia to z odpowiedzialnego i niezagrażającego innym sposobu jazdy.

ja 2017.09.14 18:38
Oceń:

Człowieku, dziecko ma prawo swobodnie poruszać się w miejscu reklamowanym wejherowianom od 2010 roku jako bezpieczny deptak! Do wszystkich komentujących brak opieki rodzicielskiej - nie rozumiecie meritum sprawy. Dziecka nie zawsze da się upilnować, a innych (np. kierowców) nie zwalnia to z odpowiedzialnego i niezagrażającego innym sposobu jazdy.

Ohah 2017.09.13 14:24
Oceń:

Śmieszne że zawsze winny kierowca..

V fug gyh 2017.09.13 14:05
Oceń:

Potrącony tylnymi drzwiami?

Hannie 2017.09.13 13:28
Oceń:

Rozumiem.. ograniczenie ograniczeniem i ten cały indentyfikator i może nawet kierowca jest winny ale to nie zwalnia aby rodzice pilnowali dziecka tym bardziej wiedząc, że ludzie za nic mają przepisy.
Sama nie raz tam przechodze i wiem jak ludzie, którzy tam jeżdzą traktują ludzi spacerujących ale też nie raz jestem świadkiem jak dzieci są bez opieki.. więc oby dwa zachowania są nieodpowiedzialne.

mandy 2017.09.13 13:54
Oceń:

Rodzice? może byli w pracy a dzieckiem mogla zajmować się inna osoba w tym czasie np. opiekunka. Pomyślcie trochę

j 2017.09.13 14:35
Oceń:

A jak opiekunka to już pilnować dziecka nie musi

mandy 2017.09.13 14:49
Oceń:

Tego nie napisałam. Każdy kto ma pod opieką dziecko, obowiązany jest do opieki nad nim! Przytoczyłam tylko przykład z tą opiekunką, bo pytają gdzie byli rodzice.

no name 2017.09.13 13:22
Oceń:

Jestem mieszkańcem tej okolicy. Każdy tam jeździ mimo zakazu, kierowcy nie dostosowują prędkości do tej jaka obowiązuje. Winni nie są rodzice, a kierowca. Ciekawe czy miał identyfikator, czy był uprawniony by tam jeździć, czy zachował odpowiednią prędkość. To nie jest typowa ulica, ruch tam jest ograniczony. Straż Miejska ma w d**** by się tym zajmować.

nerwowy 2017.09.13 15:30
Oceń:

Może kierowca nie być winien...ślady są na tylnych drzwiach....