13.09.2017 17:33 0 Redakcja

Gmina Puck planuje kanalizację, ale czeka na dotacje

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Osoby zainteresowane postawieniem swoich domów w okolicach Pucka coraz częściej kierują do władz tamtejszej gminy zapytania dotyczące terminu powstania sieci kanalizacyjnej. Jak się okazuje, projekt jest już gotowy, ale z powodu braku pieniędzy, w tym roku inwestycja nie będzie realizowana.

Dzięki internetowej opcji pytanie do wójta, obecni, jak i przyszli mieszkańcy gminy Puck, mogą poruszać interesujące ich tematy. W ostatnich tygodniach powtórzyły się pytania dotyczące terminu budowy sieci kanalizacyjnej m.in. w Mrzezinie, Mechowie, czy Leśniewie. Pytania te były podyktowane planami inwestycyjnymi, między innymi budową nowych domów.

Jak się okazuje, w tym roku mieszkańcy tych miejscowości nie doczekają się nowoczesnej infrastruktury sanitarnej. Jak poinformowali przedstawiciele władz gminy, samorząd wykonał projekt sieci kanalizacji, ale warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest uzyskanie dofinansowania.

W lutym 2017 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych pierwszego etapu inwestycji dla miejscowości Mechowo, Darzlubie i Mrzezino. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy potwierdzenia otrzymania dotacji – wyjaśniła Danuta Polec, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Puck. – Budowa kanalizacji sanitarnej będzie realizowana po otrzymaniu środków unijnych lub uzyskaniu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - dodała.

Jeśli chodzi o kanalizację w Leśniewie, to stanowi ona drugi etap planowanej inwestycji, obejmującej uporządkowanie gospodarki ściekowej w puckiej aglomeracji, a dokładniej w miejscowości Domatowo, Domatówko, Mechowo, Leśniewo, Brudzewo, Darzlubie i Mrzezino. Jej wartość to 29 milionów złotych, a przewidywany termin wykonania ustalono na rok 2020.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...