Wiadomości

Nową drogą Kębłowo–Luzino dopiero w listopadzie

2017-09-13 16:00 Redakcja
Nową drogą Kębłowo–Luzino dopiero w listopadzie
fot. TTM

Nawet do połowy października mogą potrwać prace związane z inwestycją, na którą od lat czekają mieszkańcy gminy Luzino, a zwłaszcza Kębłowa. Mowa o remoncie fragmentu ulicy Chłopskiej, a dokładniej – odcinka od ulicy Przyleśnej do skrzyżowania z krajową szóstką. Wstępnie droga miała być nieprzejezdna jedynie do końca wakacji. Termin się jednak wydłużył ze względu na równoległy montaż kanalizacji sanitarnej.

Przypomnijmy, że realizacja inwestycji dotyczącej remontu fragmentu ulicy Chłopskiej ruszyła 13 czerwca. W ramach projektu powstanie między innymi nowa nawierzchnia, chodniki oraz zatoki autobusowe, a przydrożne rowy zostaną umocnione. W związku z zamknięciem drogi na czas realizacji robót, kierowcy muszą korzystać z objazdów ulicą Wiejską w Kębłowie oraz tamtejszym odcinkiem krajowej szóstki. Wspomniane prace miały się zakończyć do końca sierpnia. Wcześniej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Na tym etapie nakładają się dwa zadania. Jedno jest nasze, związane z przebudową drogi. Drugie natomiast jest związane z działalnością gminy Luzino, która pozyskała środki na projekt wodno-kanalizacyjny – wyjaśnia Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. – Ze strony gminy te prace się lekko opóźniły, nasze przez to też zwolniły. Nie wynika to jednak z opóźnień wykonawcy robót – dodaje.

Z moich informacji wynika, że lada dzień wkroczy na teren budowy kolejna brygada pracowników, która znacznie przyspieszy przebudowę sieci kanalizacyjnej, tak aby można było dokończyć budowę drogi – przekonuje Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM

Swoimi wątpliwościami, w związku z aktualnym przebiegiem prac, podzielili się czytelnicy naszego portalu. Pytania dotyczyły między innymi montażu nowego krawężnika, przydrożnych rowów melioracyjnych, nowego chodnika oraz terminu, w którym droga zostanie ponownie oddana do użytku.

Krawężnik połowicznie został zdemontowany po jednej stronie i było to związane z koniecznością ujednolicenia szerokości do sześciu metrów. Ten materiał został ponownie wykorzystany do wbudowania – wyjaśnia Patrycjusz Kamiński, kierownik sekcji przygotowania i realizacji projektów drogowych w Zarządzie Drogowym dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. – Jeśli chodzi o konieczność rozbiórki chodnika, to wynikała ona z projektu, ponieważ cały ten ciąg został przesunięty. Z kolei nowa kostka została użyta po to, by ujednolicić tę inwestycję na całej długości. Zdemontowany materiał należy do nas, dlatego zostanie on przewieziony na nasz plac, a w przyszłości będziemy mogli go wykorzystać do innych prac naprawczych czy remontowych – uzupełnia.

Jak zapewnia kierownik sekcji, jeśli nie wystąpią żadne komplikacje, prace potrwają jeszcze około trzech tygodni. Oznacza to, że ulica Chłopska w Kębłowie byłaby przejezdna z początkiem października.

Należy jednak pamiętać, że do końca listopada bieżącego roku zaplanowano również realizację drugiego etapu zadania, czyli remont pozostałego odcinka ulicy Chłopskiej. Tam także wymieniona zostanie konstrukcja drogi, powstaną nowe chodniki, odwodnienie i ścieżka rowerowa, a część drzew zostanie usunięta.

Chciałbym od razu uprzedzić mieszkańców, że w związku z krótkim terminem realizacji, ten drugi odcinek drogi najprawdopodobniej również zostanie wyłączony z ruchu. Dojazd do okolicznych posesji będzie możliwy, ale generalnie będzie obowiązywał obecny objazd – podkreśla Patrycjusz Kamiński.

Przypomnijmy, że przebudowa drogi pomiędzy krajową szóstką a Kębłowem to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych powiatu wejherowskiego. Na realizację tego niespełna dwukilometrowego odcinka przeznaczono 3,7 miliona złotych. Połowa środków pochodzi z budżetu państwa, pozostały wkład stanowią pieniądze gminy Luzino i powiatu wejherowskiego.

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (24)

Rolnik 2017.09.15 14:36
Oceń:

Przy takim tępe prac to można się spodziewadz że prace zakończą się w marcu przyszłego roku. Przecież to jest paranoja co i jak długo to się robi myślę że władze gminy powinny ponieść konsekwencje. W wtorek równana ul rolnicza tak byle jak że dziś są już nie idzie jechać ale znając naszą władzę to powiedzą że to przez deszcz. Przecież po równaniu nawet walec nie przejechał. Może puścić tam dzieci z piaskownicy to lepiej zrobią. Ale w naszej gminie lubią wyrzucać pieniądze w błoto. Dziwne że nikt z władz gminy nie zabiera głosu.

Tomasz 2017.09.14 10:31
Oceń:

Czas na zmiany, może trzeba chodzić i zbierać na zeszyt może to pomoże. Trzeźwa zmaleć piorytety a nie myśleć ze ludzie są tępi.

Mgr 2017.09.14 10:21
Oceń:

Objazd ulica Wiejską? Do Luzina tak a może ktoś pojedzie sobie objazdem ulicą Rolniczą? Może nasz łaskawie panujący Wójt chce tam jeździć? Jaka władza taka gmina. Czyli jedna wielka ściema.

Tomasz 2017.09.14 10:13
Oceń:

Przy inwestycji za 3,7 miliona brak oświetlenia na ścieżce brak słów, żenada. Może czas pomyśleć nad zmiana wójta oraz sołtysa Kębłowa.

xx 2017.09.14 15:15
Oceń:

sołtys nie decyduje o tym, tylko wojt.

Mieszkaniec 2017.09.14 09:46
Oceń:

Kolejny raz widać jak kasa ucieka między palcami. Termin długi a pracowników jak nie ma tak nie widać nikogo na budowie. Wystarczy się tylko przejść i widać jakie marnotrastwo po rowach, zerwać dobra ścieżkę by położyć nowa, kto za to zapłacił? Miałem wyobrażenie ze będzie podzielona na rowerowa i piesza a tu d***. Zreszta jak wszystko. 1 km drogi w 5 miesięcy super. Co robi sołtys Kębłowo w tej sprawie? A wójt tylko mydli oczy jak nie pogoda to coś ciekawszego wstyd. Mam wrażenie ze żyje w komunie dalej. Pozdrowienia dla panów robotników

AndrzejPL 2017.09.14 06:10
Oceń:

NERWY i ZDZIWIENIE BUDZI widoczne ZWĘŻENIE DROGI na wjeździe z DK6 !!! DROGA BĘDZIE JESZCZE WĘŻSZA NIŻ BYŁA ????? SZOK !!!

Baca 2017.09.14 01:46
Oceń:

Smiech na sali to ta szerokosc jezdni ciekawe kiedy beda poprawki tego ze wspanialego projektu. Ten co zaklepal projekt pewno ladnie przytulil

kolarz 2017.09.13 21:21
Oceń:

Jako kolarz upraszam o nie robienie obligatoryjnej ścieżki rowerowej, bo to co się buduje w Polsce nie nadaję się do szybkiej jazdy rowerem. A do tego co tam wybudują proszę wstawić znak chodnik z dopuszczonym ruchem rowerów, czyli znak C-16/ z T-22 tak jak obecnie przy Wilczka w Luzinie.

tadek 2017.09.13 21:10
Oceń:

Kolejny raz gmina zaspała!! haa. Pojawiło się tam paru panów opierających się o szpadel i jedna koparka wkopująca kręgi, ale w tym tempie to chyba kolejne terminy trzeba będzie przełożyć! Dla czego w gminie Luzino wszystko tyle trwa? Jak nie mają ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami aby nadzorowały terminowość i jakość wykonania to chyba trzeba by wymienić część personelu! Ale teraz którą bo połowa to rodzina, a reszta z polecenia. Nie wypada!

wicia 2017.09.13 21:06
Oceń:

Jestem za zmianą władzy.Można prosic o naprawę drug gruntowych a to tak jak grochem o ścianę .Tak jak odśnieżanie zimą .

tadek 2017.09.13 21:14
Oceń:

Gmina Luzino nie przywiązuje uwagi do dróg gruntowych, a ich technika naprawy nic nie daje! Zamiast nawieść tłucznia na dziury i uwalcować to tu jest standardowo to co jeszcze pozostało zedrzeć i walec. A za chwilę jest to samo!

Mieszkaniec 2017.09.13 21:02
Oceń:

Z całą pewnościa artykuł na potrzebę wykonawcy drogi i jeszcze bardziej na potrzebę zakłamanej gminy Luzino. To jest modelowy przykład omamiania ludzi przez wójta Wejera. Myślą że ludzie są tępi, to że całą gmina Luzino jest gminą wiejską nie oznacza Panie Wójcie ze mieszkają tutaj imbecyle.....czas wyborów się na szczęście się zbliża i potrzebna jest zmiana ktors będzie miała pomysł na gminę jak ją odkorkować i odbetonoeać urząd gminy.

Mmm 2017.09.13 20:33
Oceń:

Strach się bać jak długo będą robić drogę Zelewo-Zamostne bo tam maja 1200m do zrobienia

Piotr 2017.09.13 19:59
Oceń:

Ta cała gmina luzino to jakaś kpina . Nic się u nas nie dzieje . Miał być prawoskret na krajową 6 nie ma . Luzino korkuje się zamiast p9lozyc w płytach ul strzebielinska i tartaczna za gimnazjum do krajowej 6 by zaoszczędzilo nerwów paliwa i zanieczyszczeń powietrza . A t9 jedna z kropla w morzu problemów gminy luzino . CZAS ZMIENIĆ WŁADZĘ GMINY CHYBA

pikuś 2017.09.13 21:27
Oceń:

Tylko co da zmiana władzy w Luzinie? Z pustego to i Salomon nie naleje. Przemysłu mało, ciągle przybywa nowych domów i młodych ludzi z dziećmi - gmina ma ciągle spore rosnące wydatki na infrastrukturę i na szkolnictwo (ile to kosztuję można sprawdzić w budżecie gminy). Jak nowa władza ma nas zadłużyć, to ja już wolę tą starą.

turkuć 2017.09.13 21:14
Oceń:

Prawoskręt będzie niebawem robiony, bo jest przetarg na realizację tego zadania.

DoAutora 2017.09.13 19:28
Oceń:

Nie spełna 2 kilometry??? Chyba autor pomylił inwestycje... no chyba że odcinek trasy liczy się x2 z racji że jest to droga dwukierunkowa...

Zbysiu 2017.09.13 19:24
Oceń:

Droga była za wąska a po przebudowie nieznacznie sie tylko zwiększy :-/ mijanka z tirem sprawiała i będzie sprawiać problemy. Co do czasu zakończenia inwestycji... to jakaś kpina. Są dni po ktorych zsumowaniu mozna by doliczyć się tygodni bez jakiegokolwiek posunięcia do przodu prac. W tym momencie gmina powinna wnieść o obniżenie opłaty za wykonaną prace z TAKIM opuźnieniem.

melo 2017.09.13 20:24
Oceń:

A tam jezdza T.I.R.y?

wkur...ny 2017.09.13 18:38
Oceń:

Smiech na sali z ta droga....co zdolniejsze dzieci by to szybciej zrobily w trakcie wakacji...i jeszcze jestem ciekaw efektu koncowego bo jak widze jak sa polozone te "meby" do umacniania rowow to optymizm znika....

Leo 2017.09.13 17:51
Oceń:

To chyba jakiś artykuł na zlecenie wykonawcy drogi. Bo na tym odcinku drogi pracują tylko 4 osoby i nie wiadomo dla czego zrobili drogę węższą o 0,5 metra. Ten odcinek to 900 metrów i jak można tak długo robić? Przecież ta firma powinna budować tylko ścieżki rowerowe bo to może tak długo trwać. Jak można budować 900 metrów drogi w ponad 3 miesiące? Niech wykonawca głupio się nie tłumaczy tylko zatrudni więcej ludzi i którzy się znają na tym co robią.

kiełbasa wyborcza 2017.09.13 16:46
Oceń:

Mam nadzieję że po remoncie tego odcinka już więcej samochody nie będą wypadać z jezdni jak było dotychczas. Jak mnie pamięć nie myli chyba ktoś nawet zginął niestety.

maniek 2017.09.13 17:29
Oceń:

Nie będą jeśli dostosują się do ograniczenia i warunków na drodze. Za to takich, którzy teraz zaczną rajdy przybędzie.