13.09.2017 08:36 4 Redakcja / TTM

Klimatyzacja i płatność kartą – nowy nabytek MZK Wejherowo

fot. TTM

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie pochwalił się nowym nabytkiem. Jest nim nowoczesny autobus marki Solaris, wyposażony między innymi w kasownik obsługujący karty płatnicze. Pojazd wyjedzie na ulice miasta w najbliższy poniedziałek (18 września).

Najnowszy zakup MZK Wejherowo został zaprezentowany i poświęcony we wtorek (12 września) przed miejskim ratuszem.

Przez 20 lat, od kiedy wymieniamy tabor, jest to już 38. zakupiony przez nas pojazd, 21. autobus marki Solaris, szósty z klimatyzacją i czwarty pojazd czwartej generacji – wyjaśnia Czesław Kordel, prezes zarządu MZK Wejherowo. – Pojazd wyruszy w trasę najprawdopodobniej w poniedziałek i nie będzie przypisany do żadnej linii, tak aby mógł służyć wszystkim pasażerom – dodaje.

Ten niskopodłogowy autobus kosztował wejherowskiego przewoźnika ponad 860 tysięcy złotych. Tak jak jego poprzednicy, wyposażony jest między innymi w pełną klimatyzację, delikatnie różni się jednak oprzyrządowaniem. W środku znalazł się nowoczesny czytnik kart płatniczych, który umożliwia zakup biletu.

Przypomnijmy, że pierwszy miejski autobus wyjechał na wejherowskie ulice 7 września 1981 roku. Była to linia numer 2 obsługująca trasę ze szpitala, przez ulicę Chopina, do Osiedla Kaszubskiego.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...