13.09.2017 12:34 0 Redakcja / mat. pras.

Puck: Kierowcy bezpłatnie sprawdzą stan swoich aut

Źródło: facebook.com/profiauto/

W czwartek (14 września) w Pucku będzie można za darmo sprawdzić stan swojego samochodu. Na kierowców, którzy przyjadą w godzinach od 10:00 do 16:00 na parking przy ulicy Topolowej 216, czekać będą specjaliści oferujący bezpłatne badanie techniczne pojazdu.

Krótsze dni, pogorszona widoczność i dynamicznie zmieniająca się pogoda – to znaki charakterystyczne dla końca wakacji i zbliżającej się jesieni. W tym okresie kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ustawienie świateł, stan kloszy, układ hamulcowy, a także na skład i poziom płynów eksploatacyjnych. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Podczas akcji PitStop mechanicy nie tylko zwrócą uwagę na podstawowe elementy, ale również podpowiedzą, jak samemu kontrolować parametry w swoim samochodzie.

Jesienna aura to prawdziwe wyzwanie dla naszych samochodów. Niższe temperatury pochłaniają więcej energii przy każdym rozruchu silnika, częściej niż latem dochodzi do rozładowania akumulatora, rośnie również zużycie oleju silnikowego. Także pozostałe elementy eksploatacyjne, jak wycieraczki, opony czy reflektory, w tym zmiennym okresie zasługują na większą uwagę. Warto więc skorzystać z dodatkowego przeglądu, by tej jesieni samochód nie sprawił nam niespodzianek - podkreśla Łukasz Pachulicz, przedstawiciel lokalnego organizatora akcji.

Na zmotoryzowanych, którzy w czwartek 14 września w godzinach 10:00–16:00 przyjadą na parking przy Centrum Handlowym Rondo (ul. Topolowa 216), czekać też będą motoryzacyjne upominki.

ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami oraz spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze – podsumowują pomysłodawcy.

W ostatnim czasie akcja zawitała również do Kębłowa, o czym pisaliśmy tutaj.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...