12.09.2017 18:30 13 Redakcja

Powiat poszerzy jezdnię i wybuduje chodniki

fot. Archiwum

Podczas wrześniowej sesji rady powiatu wejherowskiego przedstawiciele mieszkańców zgodzili się na zmiany w budżecie. Były one konieczne, aby móc przeznaczyć środki na modernizację dróg oraz budowę chodników w Wejherowie i okolicznych miejscowościach.

Radni powiatowi na sesji powiatu wejherowskiego zgodzili się na dokonanie zmian w budżecie starostwa, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach regionu.

Dodatkowe środki przeznaczymy na przebudowę ulicy Rybackiej o dodatkowy pas do prawoskrętu, chodniki w miejscowości Luzino, Barłomino i Robakowo oraz na przebudowę kanalizacji deszczowej w Gowinie – wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

W porządku obrad rady znalazły się także uchwały dotyczące kolejnych inwestycji drogowych. Powiat wejherowski będzie ubiegał się o dofinansowanie dwóch przedsięwzięć w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Chodzi o przebudowę ulicy Przemysłowej w Wejherowie, od drogi krajowej nr 6 do ulicy Wierzbowej, oraz rozbudowę drogi powiatowej na odcinku Będargowo, na granicy powiatów wejherowskiego i kartuskiego – podał serwis prasowy wejherowskiego starostwa.

Warto przypomnieć, że w piątek (8 września) wojewoda pomorski poinformował, o przyznaniu dotacji drogowych m.in. dla gminy Szemud, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...