11.09.2017 15:31 4 Redakcja / mat. pras.

Kębłowo: Kierowcy za darmo sprawdzą stan swoich aut

Zdjęcie ilustracyjne - źródło: pixabay.com

Niezależnie od tego, czy samochód jest nowy, czy auto ma już swoje lata – warto skorzystać z okazji, by jego stan sprawdzili fachowcy. Na kierowców, którzy przyjadą we wtorek 12 września na stację paliw w Kębłowie, czekać będą specjaliści oferujący bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów.

Krótsze dni, pogorszona widoczność i dynamicznie zmieniająca się pogoda – to znaki charakterystyczne dla końca wakacji i zbliżającej się jesieni. W tym okresie kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ustawienie świateł, stan kloszy, układ hamulcowy, a także na skład i poziom płynów eksploatacyjnych. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Podczas akcji PitStop mechanicy nie tylko zwrócą uwagę na podstawowe elementy, ale również podpowiedzą, jak samemu kontrolować parametry w swoim samochodzie.

Jesienna aura to prawdziwe wyzwanie dla naszych samochodów. Niższe temperatury pochłaniają więcej energii przy każdym rozruchu silnika, częściej niż latem dochodzi do rozładowania akumulatora, rośnie również zużycie oleju silnikowego. Także pozostałe elementy eksploatacyjne, jak wycieraczki, opony czy reflektory, w tym zmiennym okresie zasługują na większą uwagę. Warto więc skorzystać z dodatkowego przeglądu, by tej jesieni samochód nie sprawił nam niespodzianek - podkreśla Łukasz Pachulicz, przedstawiciel lokalnego organizatora akcji.

Na zmotoryzowanych, którzy we wtorek (12 września) w godzinach od 10:00 do 16:00 przybędą na stację paliw w Kębłowie, czekać będą nie tylko bezpłatne badania techniczne pojazdu, ale również motoryzacyjny upominek.

ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami oraz spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze – podsumowują pomysłodawcy.

ProfiAuto PitStop to cykl regionalnych imprez, których organizatorzy postawili sobie za cel podniesienie świadomości polskich kierowców w zakresie znaczenia bieżącej kontroli stanu technicznego ich samochodów dla bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...