12.09.2017 10:41 1 Redakcja/wejherowo.pl

Sanepid nie miał zastrzeżeń do wody w Wejherowie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wejherowie opublikował dokument „Ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi nr 95/17”. Wynika z niego, że wejherowska kranówka jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

W okresie od 9 stycznia do 27 czerwca 2017 roku wejherowski sanepid przeprowadził badania wody w mieście, pobierając próbki z 23 różnych ujęć. Płyn został przebadany pod względem bakteriologicznym, fizykochemicznym i organoleptycznym. Po uzyskaniu wyników stwierdzono jej przydatność do spożycia.

Badanie bakteriologiczne obejmowało m.in. oznaczenie liczby enterokoków w 100 ml wody czy liczbę bakterii z grupy Coli. Nadzór w zakresie parametrów fizykochemicznych i organoleptycznych obejmował między innymi barwę, mętność, odczyn, zapach, smak, przewodzenie elektryczne, twardość i zasadowość.

Woda z wodociągu publicznego Wejherowo odpowiada wymaganiom sanitarnym zawartym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – czytamy w dokumencie.

W minionym półroczu wewnętrzną kontrolę prowadził również administrator wodociągu – PEWIK Gdynia sp. z o.o. Również w tym przypadku nie stwierdzono nieprawidłowości.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...