12.08.2017 19:00 0 Redakcja

Wojsko dla każdego – II Piknik Militarny w Lisewie

Fot. TTM

Bazar militarny, stoiska gastronomiczne czy przejażdżki sprzętem wojskowym – to tylko niektóre atrakcje II Pikniku Militarnego w Lisewie. Atrakcji nie brakuje dla miłośników militariów w każdym wieku.

Piknik trwa od piątku 11 sierpnia i zakończy się we wtorek 15 sierpnia paradą 15 z okazji dnia Wojska Polskiego pod wieżą widokową w Gniewinie. Tam też odbędzie się kolejna część imprezy.

Wiele eksponatów, które można podziwiać, pochodzi z czasów „zimnej wojny”. Jest to zatem żywa lekcja historii, nie tylko dla uczniów.

Zachęcamy do udziału w pikniku całe rodziny. W tym roku zapewniamy moc atrakcji. Czeka sprzęt militarny i muzealny, w tym również pojazdy gąsienicowe. Będzie też można skosztować prawdziwej wojskowej grochówki, kiełbasy czy golonki. Nie zabraknie też smakołyków dla dzieci – zachęca Ryszard Dutko, prezes Stowarzyszenia Militarni Gniewino.

Jedną z największych atrakcji pikniku jest przejazd saniami błotnymi. To wyzwanie dla odważnych, ale wrażenia są niepowtarzalne. Miłośnicy pojazdów gąsienicowych mogą skorzystać z możliwości przejażdżki (dzieci 15 zł; dorośli: 25 zł). Można również przejechać się pojazdami kołowymi (dzieci: 10 zł; dorośli: 15 zł).

Pojazdy pozyskujemy własnymi siłami: od osób prywatnych, z przedsiębiorstw czy złomowisk. W tej chwili posiadamy ponad 12 różnych pojazdów, które sami remontujemy. Większość z nich jest „na chodzie” – mówi Mieczysław Szczygielski ze Stowarzyszenia Militarni Gniewino.

Na pikniku pojawili się również pasjonaci z innych stowarzyszeń militarnych i osoby niezrzeszone, dzięki czemu można podziwiać bogatą kolekcję wozów i motocykli.

Przygotowano również stoiska, m.in. gastronomiczne, z odzieżą militarną czy z rękodziełem. Na chętnych czeka też strzelnica. Można także zwiedzić bunkier.

Zabawa typowo militarna odbywa się w godzinach od 9:00 do 20:00, a później trwa już typowy piknik połączony z koncertami. Jak zapewniają organizatorzy, można się bawić do białego rana.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...