11.08.2017 13:00 0 Redakcja

Przybyli z całej Polski, by zmierzyć się w CS-a

TTM

Zapaleńcy z całego kraju zjechali do Wejherowa, by uczestniczyć w trzydniowych zawodach. Tym razem nie chodzi jednak o typowo sportowe rozgrywki, ale o starcie w wirtualnej przestrzeni, czyli coraz bardziej popularnych grach komputerowych.

Tak zwany e-sport, który jest znany na świecie od wielu lat, coraz lepiej rozwija się także w Polsce. Bardzo dobrze sytuację tę pokazuje turniej NTT System Quersus Lg Wakacyjne Super Game Wejherowo, który zaplanowano na początek sierpnia.

Rok temu pojawiliśmy się na rynku z turniejem, impreza bardzo się spodobała i postanowiliśmy ją rozbudować. Tak znaleźliśmy się w centrum kultury w Wejherowie. Udało nam się zawody rozszerzyć – mówi Marcin Bryniarski, organizator Super Game.

Jak się okazuje, u wielu osób wirtualne zawody budzą prawdziwie emocje i okazują się bardziej żywiołowe niż zmagania na boiskach.

Myślę, że to jest bardziej emocjonujące niż piłka nożna – stwierdza Jakub "Jaszczur 1337” SochaTu dzieje się coś co dziesięć sekund, zanim padną gole, trzeba długo przygotowywać akcję. W e-sporcie nie ma nudy - przekonuje.

Co ważne, organizację wejherowskiego turnieju dobrze oceniają ci najbardziej zainteresowani, czyli sami zawodnicy.

Ten turniej jest na poziomie mistrzostw Polski – przyznaje Damian "DiAMon" Żarski, mistrz kraju w Counter-Strike 2014. - Mniejsze turnieje coraz częściej dorównują tym większym i będzie coraz lepiej. Jestem zadowolony z organizacji i sprzętu zawodów w Wejherowie. Gra się tu jak w domu.

Tak dobre opinie oraz spore zainteresowanie powodują, że organizatorzy wydarzenia nie wykluczają, iż następne zawody odbędą się już za pół roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...