11.08.2017 11:00 10 Redakcja

Ponad stówa na liczniku, miesiące bez uprawnień

Fot. KPP Puck

Ponad 100 km/h jechał przez Mrzezino, w efekcie w najbliższym czasie nie poprowadzi legalnie samochodu 20-letni kierowca z powiatu brodnickiego. Puccy stróże prawa apelują do kierowców o zachowanie rozsądku.

W środę (9 sierpnia) policjanci puckiej drogówki sprawdzali, z jaką prędkością podróżują kierowcy. Ustawili się w miejscach znaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Tym razem informacje także się potwierdziły, 20-letni kierowca w terenie zabudowanym w miejscowości Mrzezino, na ul. Puckiej poruszał się pojazdem z prędkością ponad 103 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostało mu zatrzymane prawo jazdy a, także został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych – relacjonuje sierż. szt. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do sześciu miesięcy – dodaje.

Na tym nie koniec. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Kierowcy muszą pamiętać, że jazda o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest bardzo niebezpieczna, a przede wszystkim – nieodpowiedzialna. Niestety zdarza się, że kierowcy nie uświadamiają sobie, iż prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym ustalono, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – zaznacza policjant.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...