10.08.2017 13:30 0 Redakcja

Podejrzany o zabójstwo z Rumi usłyszał zarzuty

Fot. TTM

To już pewne – 50-latek, którego zwłoki znaleziono w Rumi, został zamordowany. Mężczyzna podejrzany o popełnienie zbrodni został tymczasowo aresztowany.

Przypomnijmy, że do dramatycznych wydarzeń doszło w poniedziałkowy wieczór (7 sierpnia). Policjanci otrzymali informację o znalezieniu zwłok na ul. Tysiąclecia w Rumi. W związku ze zdarzeniem zatrzymano kilka osób, część z nich była pod wpływem alkoholu. O całym zajściu informowaliśmy w tym artykule.

W ciągu kolejnych kilku dni policjanci wykonali wiele czynności operacyjnych, które miały pomóc w odtworzeniu przebiegu zdarzeń feralnego wieczoru. W toku śledztwa okazało się, że śmierć 50-latka nastąpiła wskutek zabójstwa. Wykluczono próbę samobójczą.

– *Przesłuchano w tej sprawie kilkanaście osób w charakterze świadków. Podczas tych przesłuchań, rozpytań i rozmów ustalano wszystkie fakty i okoliczności. Zabezpieczono też materiał porównawczy od sprawcy, w celu przeprowadzenia badań specjalistycznych oraz pobrano odbitki linii papilarnych. Na miejscu został też zabezpieczony nóż – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Pozostałe osoby, które zatrzymano 7 sierpnia, zostały przesłuchane w charakterze świadków, a następnie zwolnione. Sekcję zwłok ofiary przeprowadzono w środę 9 sierpnia. Jej wyniki potwierdziły wstępne ustalenia, że 50-latek został zamordowany.

Na ciele ofiary ujawniono cztery rany kłute – dwie powierzchowne i dwie głębokie. Materiał dowodowy, którzy zgromadziliśmy w tej sprawie, pozwolił nam na wytypowanie sprawcy przestępstwa i przeprowadzenie z nim czynności – informuje Lidia Jeske z Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.

Mężczyzna podejrzany o dokonanie tego czynu ma 60 lat i pochodzi z Rumi. Mężczyzna twierdzi, że nie pamięta całego zdarzenia. Został mu przedstawiony zarzut z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa, za co grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...