Wiadomości

Groźny pożar w Wejherowie, spłonęły dziesiątki ptaków

2017-07-17 12:20 Redakcja/SM Wejherowo
Groźny pożar w Wejherowie, spłonęły dziesiątki ptaków
Fot. SM Wejherowo/Z. Pałasz

Do niebezpiecznego pożaru doszło przy ul. Zamkowej w Wejherowie, gdzie niemal doszczętnie spłonął gołębnik. Niestety, nie udało się uratować około 120 ptaków. Ogień mógł się przenieść na tereny Kalwarii Wejherowskiej.

Pożar wybuchł około godziny 1:00, w nocy z niedzieli na poniedziałek (17 lipca). Zobacz materiał filmowy autorstwa Zygmunta Pałasza.

Straż pożarna otrzymała wezwanie o godzinie 1:06. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy strażaków. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że całość gołębnika jest objęta pożarem. Czynności polegały na ugaszeniu ognia i zabezpieczeniu terenu – relacjonuje kpt. Mirosław Kuraś, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Walka z pożarem trwała około dwóch godzin. Ostatni zastęp strażaków wrócił z akcji po godzinie 3:00. Gołębnik spłonął niemal całkowicie – konieczna będzie rozbiórka obiektu.

Zarówno strażacy, jak i wejherowska straż miejska podkreślają, że wskutek pożaru zagrożone były leśne tereny Kalwarii Wejherowskiej. Na szczęście, dzięki szybkiej i skutecznej interwencji, udało się uniknąć eskalacji niebezpieczeństwa.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM

Gołębnik przy ulicy Zamkowej stał kilkadziesiąt lat. Tam spotykali się miłośnicy gołębi i hodowcy. Przyczyny pożaru ustala policja – podsumowuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Redakcja/SM Wejherowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (31)

normalny 2017.07.20 08:34
Oceń:

Jestem przerażony znieczulicą. W kraju, w którym większość deklaruje przywiązanie do wiary, zero współczucia dla żywych istot, które zginęły w straszliwych męczarniach. Masakra....

Stan 2017.07.21 14:57
Oceń:

Proponuję założyć schronisko dla opuszczonych gołębi i dać przykład innym lub 1raz w tygodniu posprzątać Plac Jakuba Wejhera.

lewi 2017.07.19 12:20
Oceń:

mnie tylko zastanawia to czy koleś miał jakaś umowę na dzierżawienie wynajem terenu pod ten gołębnik bo to stał na działce kalwarii. Jak postawił to na dziko bo wiadomo każdy możne bo Państwowe to bym mu jeszcze dowaliła kare za spowodowanie zagrożenia . A jeżeli szła tam instalacja elektryczna tez raczej na dziko bo wydaje mi sie zęby ktoś się nie użerał rok z konserwatorem zabytków zeby podłaczyć gołębnik do prądu.KONIEC Z LEWACTWEM!!

trrrr 2017.07.19 12:09
Oceń:

mnie to nie dziwi bo idiotycznie to wyglądało w mieście . Tam jeszcze w okolicy kury widuje..eh..miasto wejherowo!!

login 2017.07.18 22:47
Oceń:

mariusz sz....k ty i te twoje gołebie

login 2017.07.18 22:47
Oceń:

mariusz.sz daj spokój

Alex 2017.07.18 09:11
Oceń:

Teraz tylko wystawić grill, piwko i można imprezkę dla mieszkańców robić. A daniem głównym będą pieczone gołąbki - pycha! Dla wszystkich wystarczy. Na zakończenie posprzątać teren, posadzić kwiatki z właścicielem i oczyści się ten teren.

login 2017.07.17 22:37
Oceń:

no i będą gołąbki na obiad

You 2017.07.17 22:27
Oceń:

Jak mało niektórym potrzeba do szczęścia. Porównywanie gołębi do ludzi to kretynizm.

BR 2017.07.17 19:17
Oceń:

Przez tyle lat ten gołębnik tam stał, też pamiętam go z czasów, jak byłam dzieckiem. Myślę, że rzeczywiście mogło to być umyślne spowodowanie pożaru, nie sądzę by była to wina instalacji.Tak przy okazji to ten gołębnik nie był w centrum miasta, jak niektórzy komentatorzy twierdzą, ale na obrzeżu, pod lasem. Rzeczywiście zastanawiająca jest ta seria pozarów w Wejherowie, coś jest na rzeczy.

Miras 2017.07.17 19:10
Oceń:

Na filmie widać jak mocne xenony ma straż pożarna. Jak je włączyli na tym wysięgniku, to aż buda się zaczęła dymić. Chciałbym takie do mojego B5.
Tylko wzywanie straży wciąż jak w XIX wieku dzwonami kościelnymi. Całą noc dzwonili.

twój Pan 2017.07.17 19:00
Oceń:

W końcu coś się dzieje w tym rejonie. Co prawda niezgodnie z prawem, ale prawo to wymysł uprzywilejowanej kasty i inaczej się nie da działać. Następne są te baraki socjalne na Parkowej przy Cedronie. Nareszcie koniec dziadostwa w reprezentacyjnej części miasta.

Obi 2017.07.17 18:45
Oceń:

Tak zastanawiając się to faktycznie pożary obiektów typu winarnia-rozbiorka wadzilo budynek koleji ul kwiatowa -pożar rozbiorka golebnik tez wczesniej komuś wadzil a to że bez pozwolenia itp..wadzil...i pożar komuś w tym wejherowie naprawde zależy aby kosci nie zgody znikaly....i oczywiście nikt pozniej nie dochodzi do niczego co najmniej dziwne

fuck 2017.07.17 18:03
Oceń:

Dla mnie gdy zawsze przechodziłem, przejeżdżałem obok gołębnika to wracały wspomnienia z dzieciństwa - zima, śnieg, sanki i domek dla gołębi(a najmłodszy już nie jestem, bo 37 wiosen stuknęło ). To była taka trochę wizytówka oś. Staszica , a już na pewno nieodłączna część krajobrazu tegoż osiedla. Szkoda... Jeżeli ktoś to podpalił to mam nadzieje, że go szybko złapią i pójdzie siedzieć na kilka lat.

sokół 2017.07.17 17:28
Oceń:

Na terenie miast hodowla gołębi powinna być zakazana! Tak jak i dokarmianie ich w miejscach publicznych. Przecież tak jak plac Wejhera jest zniszczony przez te szczury to katastrofa!

Sad 2017.07.18 09:14
Oceń:

Akurat dokarmianie jest karane mandatem na placu.

Ma 2017.07.17 17:33
Oceń:
Tedy 2017.07.17 16:38
Oceń:

Trzeba przyznać, że będzie mniej gówien, pcheł i obesranych balkonów, a hodowca niech postawi tam poległym pomnik.

Wejo 2017.07.17 14:27
Oceń:

Nic dodac nic ujac piroman grasuje tylko jakis brak informacji chyba że na zlecenie

Dadzia 2017.07.17 13:45
Oceń:

Komuś normalnie ulica zamkowa przeszkadza wrr

Esteta 2017.07.17 13:43
Oceń:

Gołębie powodują szkody gospodarcze i zdrowotne. Przenoszą groźne choroby, a w ich odchodach zawarte są wirusy, przez co wiele osób nazywa je "latającymi szczurami" !

Tyryfyry 2017.07.17 16:15
Oceń:

Dowiedz się więcej o gołębiach pocztowych a wtedy się dziecko zacznij wypowiadać.. bo pierw karmicie te ptaki na deptaku i pozwalacie dzieciom je karmić a później zdziwieni że sraka na was leci...

Gołębie 2017.07.17 13:01
Oceń:

Ciekawe komu one przeszkadzały to piękne ptaki

Kar 2017.07.17 12:51
Oceń:

Co za kretyni ,mam nadzieje ,ze cię znajda

Hrabia 2017.07.17 18:55
Oceń:

Czy to nie przypadek że właścicielem jest ponoć były dyrektor PZU. Jak gołębnik był ubezpieczony to kasa się należy za klęskę żywiołową. Na stare lata przypływ gotówki jak znalazł. Dziwny ten pożar... A ptaków nie żal bo były starowinki.

fuck 2017.07.17 19:20
Oceń:

Każdego życia szkoda, zarówno ludzi jak i zwierząt. Zastanawia mnie czy pisząc to wykazałeś się głupotą czy też zwyczajnie nie przemyślałeś swoich słów. Jak Ci dziadek, babcia albo rodzice umrą to też skwitujesz to, że ich nie szkoda , bo byli starzy ...(?)

fuck 2017.07.18 14:15
Oceń:

Oczywiście, że widzę różnice między ludźmi, a golebiami. Ludzie są mniej doskonali - nie potrafią sami z siebie latać ;). Nie widzę za to różnicy śmierci w męczarniach istot żywych. Człowiek, gołąb, żaba... nie ma to dla mnie różnicy jeżeli istota meczy się niewiarygodnie umierając, a nie powiesz mi, że gołębie płonące żywcem nic nie czuły.

Sad 2017.07.18 09:11
Oceń:

On napisał o gołębiach a Ty o ludziach... nie widzisz różnicy?

Mieszkaniec 2017.07.17 12:48
Oceń:

Stal kilkadziesiąt lat..i komuś zaczął przeszkadzać ewidentne podpalenie..dziwne ze kolejny problem trawi ogien. Winiarnia. Itp i potem rozbiurka

Sad 2017.07.17 12:41
Oceń:

Przyczyny... mogą być różne. Albo gołębie paliły papierosy i od niedopałków, albo komuś ptaki przeszkadzały i ktoś podpalił. Ewentualnie ta ciekawa instalacja elektryczna tak śmiesznie poprowadzona mogła spowodować zwarcie.