17.07.2017 09:30 0 Redakcja/KPP Wejherowo

Trwa walka z nielegalnymi automatami, teraz w Rumi

Fot. KPP Wejherowo

Wejherowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni odkryli w Rumi nielegalne automaty do gier hazardowych. Wartość urządzeń jest szacowana na około 24 tysiące złotych.

Ujawnienia dokonano w miniony czwartek (13 lipca), w jednym z rumskich lokali. Policjanci zwalczający przestępstwa o charakterze gospodarczym zabezpieczyli wraz z celnikami dwa urządzenia. Wartość każdego z nich to około 12 tysięcy złotych.

Wspólne działania mundurowych są efektem zmian przepisów dotyczących gier hazardowych. Według obecnie obowiązującego prawa, z urządzeń tego typu można korzystać jedynie na terenie oficjalnie działających kasyn.

Przypominamy, że od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za nielegalne posiadanie automatów przewidziana jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Za organizowanie gier hazardowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna – podsumowuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

W ostatnim czasie mundurowi przejęli również nielegalne automaty do gier w Redzie oraz Wejherowie. Zobacz Przejęli kolejne nielegalne automaty do gier w Redzie oraz Przejęli automaty do gier w Wejherowie.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...