15.07.2017 12:05 0 Redakcja

Pogoda dopisała, więc na lokalnych drogach czekają korki

Słoneczna pogoda sprzyja nie tylko aktywnemu wypoczynkowi i plażowaniu, ale również utrudnieniom na lokalnych drogach. Kierowcy poruszający się głównymi trasami powiatu wejherowskiego, puckiego oraz Gdyni muszą się uzbroić w cierpliwość.

Sobota (15 lipca) to trudny dzień dla wszystkich, którzy poruszają się samochodami po lokalnych drogach. Z co najmniej kilkuminutowym opóźnieniem trzeba się liczyć na wojewódzkiej 218, a dokładniej na odcinku Wejherowo - Nowy Dwór Wejherowski, w obie strony.

Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja na krajowej szóstce, od Chyloni aż do Redy. Utrudnienia zaczynają się już na wysokości zjazdu z obwodnicy na ulicę Morską. W żółwim tempie kierowcy poruszają się również ulicą Sobieskiego i Grunwaldzką w Rumi, w obu kierunkach. W Redzie natomiast nawet do kilkunastu minut zmotoryzowani tracą na Gdańskiej i Puckiej w stronę Rekowa.

Problemy sprawia również wojewódzka 216 na odcinku od Swarzewa do Redy w kierunku Trójmiasta. Zwolnić należy także dojeżdżając do ronda we Władysławowie. Dalej zredukować biegi należy także na wojewódzkiej 215, a dokładniej w Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Karwi. Nieco lepiej wygląda sytuacja na trasie w kierunku Helu. Tam z kilkunastominutowym opóźnieniem trzeba się liczyć jedynie w Chałupach.

Sytuację na lokalnych drogach można śledzić na bieżąco między innymi dzięki naszym kamerom.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...